nietrzymanie moczu

Pomimo dynamicznego rozwoju medycyny i ginekologii, a także szerzenia świadomości o poddawaniu się regularnym badaniom dla ochrony zdrowia, wiele kobiet wciąż wstydzi się mówić o części swoich problemów.

Pomimo dynamicznego rozwoju medycyny i ginekologii, a także szerzenia świadomości o poddawaniu się regularnym badaniom dla ochrony zdrowia, wiele kobiet wciąż wstydzi się mówić o części swoich problemów. Najnowszą taką dolegliwością, która co prawda posiada ograniczone możliwości leczenia, ale wciąż pozostaje niewykryta w większości przypadków, jest nietrzymanie moczu. Może to spotkać kobiety na różnych etapach życia i w różnym wieku – w trakcie ciąży, po porodzie czy podczas menopauzy i nie wynika z braku higieny, a budowy układu moczowego, który zmienia się wraz z nami.

Rodzaje nietrzymania moczu badane w klinice

Jeżeli to nie jest kwestia higieny okolic intymnych, to co wywołuje tą chorobę? Podobne pytania zadają sobie badacze tego schorzenia, jak i kobiety, które nie odważyły do tej pory powiedzieć o nim swojemu lekarzowi, uznając, że będą próbować wyleczyć się same. Wynika to ze zmian w budowie kobiecych narządów rodnych, w tym rozciągnięcia ścianek pochwy i osłabienia mięśni miednicy – a w efekcie przekrzywienia cewki moczowej pod kątem uniemożliwiającym jej prawidłową pracę. Zapoznaj się ze szczegółami: http://cashmire.pl/oferta/ginekologia-estetyczna/nietrzymanie-moczu/

Na tą chwilę przedstawiciele dziedziny ginekologii estetycznej, rozwijającej się obecnie w Łodzi, wyróżnili trzy główne rodzaje nietrzymania moczu. Pierwszy określa się jako wysiłkowe nietrzymanie moczu, gdzie aparat zamykający cewkę przestaje funkcjonować jak dawniej. Drugi polega na nadaktywności mięśnia wypieracza pęcherza moczowego lub zmniejszonej elastyczności jego ścian, co szybko daje potrzebę pójścia do łazienki. Z kolei trzeci rodzaj jest połączeniem objawów dwóch poprzednich.

Na czym polega leczenie nietrzymania moczu?

Leczenie nietrzymania moczu przeprowadza się w sterylnych warunkach w klinice (np. w Łodzi), gdzie obrano za specjalizację zabiegi estetyczne z zakresu ginekologii. Są one coraz częściej poszukiwane przez Polki, nawet w sektorze prywatnym. Kwalifikację pacjentki stwierdza lekarz ginekolog na podstawie aktualnego badania cytologicznego. Jest całkowicie bezbolesne i odbywa się przy pomocy lasera, który bez nacinania tkanki, za to poprzez naświetlanie fototermiczne, doprowadza do mikrouszkodzeń w obrębie pochwy i przyspieszenia produkcji włókien kolagenowych śluzówki, pomagając we wzmocnieniu jej ścianek, tak samo jak ujścia cewki moczowej. Wystarczy jeden zabieg, aby obkurczyć komórki oraz przywrócić nachylenie cewki do normalnego kąta. Co więcej, znika uczucie pieczenia i swędzenia w dolnych rejonach ciała ze względu na powrót do naturalnego pH pochwy. Kobiety odzyskują pewność siebie i to bez interwencji chirurga, nie potrzebując długiego czasu na rekonwalescencję.