dzieci

Wszystkim rodzicom zależy na tym, by swoim dzieciom podawać tylko i wyłącznie zdrowe, pożywne śniadania. I chociaż nie jest to możliwe każdego dnia, ze względu na pośpiech w szykowaniu się do wyjścia z domu to musimy pamiętać o tym, żeby starać się regularnie przygotowywać dobrze zbilansowane posiłki dla dzieci. Od tego zależy nie tylko ich kondycja, ale również ogólny stan zdrowia. Poza tym, dobrze odżywione dzieci będą również doskonale dojrzewały pod względem psychicznym.

Co musi znaleźć się w menu dziecka?

Jadłospis dziecka, także ten śniadaniowy, powinien być dopasowany do jego wieku oraz ogólnej formy, ponieważ tylko w tan sposób zagwarantujemy dziecku najlepsze z możliwych posiłki. Rodzice powinni dokładnie przemyśleć, co ma się znaleźć w diecie malucha, gdyż to sprawi, iż będzie on zadowolony i na cały dzień będzie mieć mnóstwo energii. Tak naprawdę, istotne jest to, by podawać zdrową i sprawdzoną żywność. A sama forma nie ma znaczenia. Warto bowiem kierować się też tym, co maluchom smakuje, ponieważ niedopuszczalne będzie, żeby podawać im coś na siłę. Można zdecydować się na dżemy owocowe o niskiej zawartości cukru, bądź te, które stricte przeznaczone są dla dzieci. Wówczas na pewno z większą chęcią zjedzą one takie śniadanie.

Urozmaicony jadłospis

Śniadanie dziecka powinno być również urozmaicone, gdyż tylko w ten sposób sprawimy, że dżem owocowy dziecku nie zbrzydnie. Mało tego, jedzony raz na jakiś czas wywoła w dziecku dobre skojarzenia. Trudno wśród dzieci wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, zwłaszcza wśród tych opornych. Aczkolwiek, należy zrobić wszystko, by o właściwą dietę dziecka się zatroszczyć. Śniadania dziecięce to nie tylko płatki i dżemy. Warto systematycznie podawać dzieciom warzywa i owoce. Tym sposobem, od początku zachęci się najmłodszych do zdrowego odżywiania. Niejednokrotnie rodzice będą musieli się wysilać w podawaniu śniadań urozmaiconych, ale jest to coś godnego uwagi, gdyż wpływa bezpośrednio na zdrowie dzieci. A to dla ich opiekunów jest przecież priorytetem.

Materiał opracowany we współpracy z Herbapol.com.pl