urodziny

Urodziny obchodzi się raz w roku, najczęściej spędzamy ją w gronie rodziny. Jubilat zaprasza do siebie gości, organizując całą imprezę. Efekt? Osoba obchodząca urodziny cały wieczór spędza w kuchni przygotowując poczęstunek. Warto pomyśleć nad inną organizacją czasu, tak, by świętujący miał frajdę z organizacji, ale też z samej imprezy!

Wolnoć Tomku w swoim domku

Organizacja imprezy urodzinowej we własnym domu ma swoje plusu i minuty. Jednym z największych zalet jest fakt, że u siebie czujemy się swobodnie, mamy wszystko pod ręką i całą uroczystość możemy biegać w wygodnych ciuchach i zabawiać gości. Możemy na jeden wieczór poczuć się jak MasterChef i przyrządzić najdziwniejsze pod słońcem potrawy. Jednak, jak już wspomniałam, jest też całkiem sporo minusów… Jakie konkretnie?

1. Musisz wszystko zorganizować, dosłownie wszystko. Najpierw musisz posprzątać, ugotować, nakryć do stołu, zabawić gości, podawać, a po całej kolacji wszystko posprzątać. Uwierz, niekończąca się robota!

2. Zakupy – nawet jeśli spiszesz na kartce wszystkie potrzebne składniki, dziesiątki produktów – na pewno o czymś zapomnisz! Tego dnia będziesz wyruszać na zakupy nie raz!

3. Wyposażenie – zastanów się ile masz w domu elementów nakrycia stołu: talerzyków, szklanek i innych niezbędnych elementów. Jeżeli nie wystarczy dla wszystkich, znów wybierzesz się do sklepu!

4. Czas – chcesz, żeby wszystko się udało. Goście muszą być zadowoleni, potrawy smaczne, a Ty musisz być zadbana i piękna! Zapamiętaj, że czas będzie uciekał nieubłaganie! Czy zdążysz ze wszystkim?

5. Zmęczenie – nawet jeśli jesteś urodzoną organizatorką to nie ma możliwości byś cały czas była rześka i pełna sił! Zakupy, stres, porządki, gotowanie i podawania potrafi wykończyć!

A może jednak święty spokój?

Impreza urodzinowa w lokalu? To może się udać! Pamiętaj, że to plan, który potrzebuje wcześniejszej rezerwacji oraz ustalenia koncepcji imprezy. Czy będzie to zabawa taneczna? A może kameralne spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół?

Wynajmując sale na przyjęcie, pamiętaj, że niczym nie musisz się przejmować, a tylko będziesz decydować! Będziesz otrzymywać propozycję wystroju, menu, które dopasujesz do swoich potrzeb i smaków gości i swoich! Dzięki organizacji imprezy w lokalu nawet nie poczujesz, że jesteś organizatorem! Cały wieczór nie masz na swoich barkach żadnych obowiązków. Możesz spędzić czas, wybierając strój na wieczór!

A co najważniejsze? Nie musisz sprzątać! Restauracja, w której zrobisz imprezę, poradzi sobie z tym sama! Czyż to nie wspaniałe?

A co z wadami tego wyboru? Trzeba za tą przyjemność zapłacić. Pamiętaj, żeby dobrze przekalkulować, co bardziej Ci się opłaca, weź pod uwagę te rzeczy, które są nieocenione – Twoje siły, czas i nerwy czy wszystko się uda!

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana/przekonany do tego, co jest lepsze, nie będziemy Cię przekonywać! Prześlij się z decyzją i rano odpowiedź sobie sam!

Jeśli jednak zdecydujesz się na urodziny w lokalu, przyjrzyj się Hotelowi na Błoniach! Nasze wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez okolicznościowych pozwala nam na spełnienie wszystkich Twoich oczekiwań na najwyższym poziomie!

źródło zdjęć: unsplash.com, hotelnabloniach.pl