jak spać przy bólach mięśnia gruszkowatego

Cierpisz na bezsenność? Każdej nocy masz trudności z zaśnięciem i często budzisz się w nocy? Problem ten poważnie wpływa na nasze zdrowie, ponieważ każdy zdaje sobie sprawę iż regenerujący sen pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Jeżeli chcesz poprawić jakość swego snu, z całą pewnością powinieneś wypróbować kilka rad. Dzięki temu, że poprawi się Twój sen, będziesz cieszył się lepszymi wynikami w ciągu dnia, będziesz miał więcej chęci do pracy, zabawy ale również poprawi się Twoja koncentracja.

Zaplanuj sen

Istotne jest to, aby idealnie zaplanować swój sen. Oznacza to, że powinniśmy budzić się i kłaść spać o podobnych porach. Nawet jeżeli jest weekend i dzień wolny od pracy, nie powinniśmy kłaść się późno spać czy wstawać ponieważ zostaje zaburzony nasz rytm dnia. Aby organizm mógł funkcjonować w pełni prawidłowo warto zadbać o regularny sen, a po pewnym czasie poprawi się również jego jakość.

Ustaw budzik 15 minut wcześniej

Jeżeli chcesz obudzić się wypoczęty, warto również ustawić budzik 15 minut wcześniej aniżeli musisz wstać. Dzięki temu będziesz mieć czas całkiem się obudzić, a tym samym przygotować organizm do rozpoczęcia codziennej pracy.

Aktywnie żyj

Okazuje się, że aktywność fizyczna również wpływa na jakość naszego snu. Każdego dnia powinna więc towarzyszyć nam aktywność. Spaceruj, biegaj, ćwicz, chociaż dwadzieścia minut w ciągu dnia. Pamiętaj jednak aby unikać aktywności fizycznej w godzinach wieczornych, ponieważ działa ona pobudzająco i może przysporzyć problemów z zasypianiem.

Porzuć drzemki

Aby poprawić jakość snu, warto porzucić drzemki w ciągu dnia. Nawet jeżeli musisz położyć się w ciągu dnia, staraj się aby drzemka nie była dłuższa aniżeli 30 minut. Jeżeli ten czas będzie zbyt krótki nie śpij w dalszym stopniu, lecz idź na spacer, aby pobudzić do pracy organizm.

Ogranicz spożycie kawy

Aby ułatwić sobie zasypianie, a jednocześnie poprawić jakość snu ogranicz spożycie kawy. W ziarnach kawy znajduje się kofeina, a ta jeżeli spożywana jest w nadmiernych ilościach zaburza regulację ciśnienia tętniczego krwi, a także powoduje bezsenność.

Zadbaj o materac i poduszkę

Istotnym aspektem podniesienia jakości snu, jest wybór wysokiej jakości poduszki ortopedycznej oraz materaca w sklepie Carpet Zone. Stworzone są one z innowacyjnych, nowoczesnych materiałów, dzięki czemu pozytywnie wpływają nie tylko na nasz sen, ale również dbają o kręgosłup. Kupując wyposażenie do sypialni zadbaj o jakość produktów i wybieraj te pochodzące od renomowanego producenta.