tatuaż

Artyści dążą do okrywania coraz bardziej szokujących i zachwycających sposób ozdabiania ciała. Jedni artyści wykonują tatuaże metodą kultur plemiennych, inni natomiast decydują się na wprowadzenie do oferty tatuaży ultrafioletowych. To rozwiązanie odpowiednie dla osób, które nie boją się nowości, a wzór na ich ciele ma ich wyróżniać.

Czym jest tatuaż ultrafioletowy?

Ten rodzaj tatuażu wykonuje się w sposób tradycyjny, czyli za pomocą maszynki. Specyfikacja użytych barwników sprawia, że efekt tatuażu jest odmienny. Również przebieg procesu tworzenia tatuaży jest odmienny. Stosowane barwniki są bardziej skomplikowane i gęstsze, co powoduje zwiększenie ich ceny. Oznacza to również wydłużenie czasu tworzenia tatuażu nawet o 30%. Używając tego rodzaju barwników klient ma wpływ nie tylko na wygląd samego projektu, ale również stopień widoczności tatuażu. Tatuaż może być widoczny w normalnym świetle lub tylko ukazywać się w ciemnościach, lub świetle ultrafioletowym. Rozwiązanie będzie odpowiadało osobom, które na co dzień chcą ograniczyć widoczność swojego tatuażu. Tatuaż ultrafioletowy to także dobre rozwiązanie w przypadku chęci odświeżenia starego tatuażu. Specjaliści podają, że właściwością tuszy fluorescencyjnych jest szybsze blaknięcie. Ten rodzaj tatuażu jest jednak dość mało popularny, dlatego nie wiadomo czy w rzeczywistości tatuaże te są mniej trwałe.

Pielęgnacja świeżego tatuażu

Renomowane studio tatuażu zadba o odpowiednią pielęgnację i rozpoczęcie okresu rekonwalescencji jeszcze podczas pobytu w studio. Mowa oczywiście o odpowiedniej dezynfekcji skóry po dokonaniu zabiegu. Tatuażysta powinien za pomocą specjalnego preparatu zmyć wszelkie pozostałości po zabiegu oraz resztki tuszu. Na tak przygotowaną skórę należy nałożyć opatrunek z gazy, bandaża lub folii. Zadaniem opatrunku jest zabezpieczenie świeżej rany przed czynnikami środowiska zewnętrznego, np. różnego rodzaju bakteriami. Po kilku godzinach klient może zdjąć opatrunek i delikatnie umyć skórę wodą i preparatem zaleconym przez tatuatora. Skórę należy osuszyć za pomocą papierowego ręcznika, a następnie można nałożyć kremy do tatuażu. Podczas kilku pierwszych dni zaleca się przemywać skórę kilka razy dziennie. Początkowa pielęgnacja jest wyjątkowo ważna, ponieważ pozwoli na zagojenie rany i uniknięcie powikłań w postaci zakażeń. Świeżego tatuażu nie należy dotykać gołymi rękoma, ponieważ możemy doprowadzić do jego zakażenia. Dobrym rozwiązaniem dotyczącym pielęgnacji jest krem do tatuażu Neba polecany przez wielu specjalistów w dziedzinie tatuażu. Klient na pewno uzyska szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji tatuażu, a w razie potrzeby może zgłosić się do swojego tatuatora po poradę.

Co warto wiedzieć, zanim zrobisz tatuaż?

Planując wykonanie tatuażu należy skrupulatnie przemyśleć wzór i miejsce. Pamiętajmy, że nawet osoby z wrażliwą skórą i skłonnością do podrażnień mogą wykonać tatuaż. W takim przypadku należy szczególnie zadbać o pielęgnację skóry. W przypadku zdiagnozowanych alergii u klienta warto skonsultować możliwość wykonania tatuażu z lekarzem. Specjaliści podają, że uczulenie na pigment dotyczy około 4% populacji. Wielu klientów chce, aby wykonać tatuaż na bliznach. Pamiętajmy jednak, że nie na każdej bliźnie można wykonać tatuaż. Jeśli blizna jest w pełni wygojona, a tatuator ma doświadczenie w wykonaniu podobnego tatuażu można wykonać wybrany wzór. Lekarze informują natomiast, że nie powinno się wykonywać tatuaży na piegach, znamionach i pieprzykach. Niektóre kobiety natomiast decydują się na wykonanie tatuażu na rozstępach, które będą wówczas mniej widoczne.