wózek

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na aktywny tryb życia, a najprostszym, najpopularniejszym i najbardziej efektywnym sportem jest bieganie. Wystarczy odrobina chęci, by dołączyć do grona biegaczy. Każdy może założyć dres i sportowe buty, a później wyjść z domu – to proste, tanie i uniwersalne. Sytuacja komplikuje się w przypadku kobiet – kiedy zachodzą w ciążę i rodzą dziecko, bieganie, zwłaszcza regularne, schodzi na dalszy plan. Staje się niemożliwe i zajmuje miejsce wyłącznie wspomnień. Takie przekonanie to oczywiście…nieprawda! Mając na uwadze aktywność kobiet, producenci wózków dla dzieci postawili na praktyczne rozwiązanie. Stworzyli rodzaj wózków, dzięki którym młodzi rodzice mogą łączyć treningi ze spacerem, a nawet popołudniową drzemką dziecka. To ogromne udogodnienie. Jak to możliwe i jakie inne korzyści przynosi?

Wózek biegowy – współczesne rozwiązanie dla aktywnych mam

Projektowanie wózków biegowych miało na celu zapewnienie możliwości m.in. biegania, wędrówek i jazdy na rolkach z dzieckiem. I udało się – wspólne wyjścia z domu są popularne i korzystne zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Biegać z wózkiem biegowym może nie tylko mama, ale i tata, dlatego wyjście na trening jest często dla jednej ze stron także darem w postaci chwili spokoju i odpoczynku. Kiedy np. tata biega z dzieckiem w wózku biegowym, mama może w tym czasie postawić na relaks w domu lub załatwienie innych rzeczy. W takim wózku dziecko jest bezpieczne i czuje komfort – zwłaszcza jeśli postawimy na sprawdzone modele np. wózek biegowy Baby Jogger. Dzięki nim można nie tylko biegać, ale też po prostu podróżować – wymagania rodziców są coraz większe, a zaufani producenci satysfakcjonująco na nie odpowiadają. Poruszanie się na różnych terenach nie sprawia problemu, lecz przeciwnie – staje się na tyle wygodne, że przeszkody i obiektywnie trudne powierzchnie, są niezauważalne.

Plusy wózków biegowych – co zyskujesz poza aktywnością?

Wózek biegowy jest też okazją do przechowywania rzeczy, z którymi zwykle udajemy się na trening lub, których ze sobą nie zabieramy – właśnie ze względu na trening. Woda, klucze, telefon, portfel, odtwarzacz mp3 – specjalne torby, plecaki, paski i nerki do zapinania wokół bioder mogą, pomimo wygody, odejść w zapomnienie. Skoro zabieramy ze sobą wózek, warto schować w nim wszystkie potrzebne gadżety. Nie da się ukryć, że mimo korzyści, bieganie z wózkiem jest jednak bardziej uciążliwe – to dodatkowe obciążenie, lekka zmiana tempa i przede wszystkim ciągła uwaga skupiona na dziecku. Dlatego im swobodniej czuje się aktywny rodzic, tym lepiej. Biegając z wózkiem nie powinien mieć na sobie nic poza sportowym ubraniem – to zoptymalizuje komfort treningu. Wśród korzyści wyróżnia się też obserwację dziecka – tak naprawdę od najmłodszych lat ma zaszczepiane zainteresowanie i przykład aktywnego stylu życia. Widzi nie tylko to, że rodzic systematycznie biega – za takim komunikatem idzie dużo więcej. „Dla chcącego nic trudnego”, „nie ma rzeczy niemożliwych”, „kto chce – znajdzie sposób” – ucząc dziecka pozytywnego myślenia, z pewnością będziemy dla niego bardzo wiarygodni.

Funkcjonalność wózków biegowych

Każdy wózek ma inne parametry i stopnie obciążenia, ale wózek biegowy Baby Jogger pełni dziś na rynku rolę lidera w kategorii korzyści. Produkcja odbywa się w taki sam sposób jak w przypadku samochodów sportowych, znanych na całym świecie. Jakość użytych materiałów i bezpieczeństwo dziecka potwierdzone jest certyfikatami ASTM International oraz TÜV Rheinland oraz ASTM International. Wózki biegowe mają w sobie starannie przemyślane elementy – wszystko pełni jakąś funkcję, a jednocześnie bez problemu można taki wózek złożyć. System składania w przypadku Baby Jogger opiera się głównie na pociągnięciu za materiałową rączkę, która jest w siedzisku. W konsekwencji wózek po prostu złoży się na pół, co ułatwia jego przenoszenie, gdy np. chce trzymać dziecko na rękach lub zabrać wózek do samochodu. Dzięki składaniu można zresztą przechowywać wózek wszędzie – pod łóżkiem, za szafą, w garażu, w łazience. Nie zajmuje miejsca i w razie potrzeby, rozkładanie trwa zaledwie kilka sekund. Funkcjonalność jest w przypadku wózków ważniejsza niż estetyka, choć i tego aspektu nie pomijają dziś producenci. Większość wózków ma uniwersalne kolory i stylowe materiały.

Jakie korzyści niesie ze sobą zakup wózków biegowych? W ramach podsumowania, wyróżnijmy najważniejsze cechy:

  • Rodzic może dalej realizować swoje pasje biegania lub podróżowania bez obaw o zostawienie dziecka w domu.
  • Wózki pomagają zaoszczędzić czas – spacer dziecka połączony jest z aktywnością rodzica.
  • Rodzic jest wolny w swoim ubiorze, wszystkie rzeczy przechowuje w wózku.
  • Dziecko obserwuje aktywnych rodziców i ma szansę „złapać bakcyla”.
  • Profesjonalne wózki zaprojektowane są uniwersalnie pod względem estetyki i mają wysoką jakość, dzięki czemu świetnie służą rodzinom wielodzietnym.
  • Wybierając markę Baby Jogger, komfort, bezpieczeństwo i funkcjonalność wózka jest gwarantowana.