włosy

Delikatne fale czy kręcone włosy to idealna fryzura na imprezę. Każda z nas marzy czasem o burzy pięknych o lśniących loków. Wykonanie ich w domu zajmuje dużo czasu a wizyta u fryzjera wiąże się z wydawaniem pieniędzy. Znamy kilka sposobów, dzięki którym ułożenie takiej fryzury będzie łatwe i przyjemne.

Automatyczna lokówka

Na ratunek przychodzi automatyczna lokówka, która zamieni nasze włosy w idealne loki. Jest to urządzenie, które wygrywa ze wszystkimi urządzeniami dostępnymi na rynku. Na pierwszy rzut oka wygląda dziwacznie i raczej nie przypomina znanych nam lokówek. Mamy do wyboru możliwość kręcenia włosów na kilka różnych sposobów. Dobra lokówka automatyczna ma możliwość wyboru skrętu loka na lewo, prawo lub naprzemiennie. Możliwe jest również ustawienie czasu kręcenia. Wybór temperatury to bardzo istotna rzecz. Wybierajmy jak najmniejszą w szczególności kiedy włosy są cienkie i delikatne. Komora, która wciąga włosy jest odgrodzona obudową, która w ogóle się nie nagrzewa i jest bezpieczna w użyciu. Dzięki takiej lokówce kręcenie włosów staje się dziecinnie proste.

Termoloki

Termoloki to alternatywa dla tradycyjnych wałków do włosów. Zasilane elektrycznie po kilku minutach są gotowe do użycia. Na gorące wałki należy nakręcić suche włosy i zostawić na czas od 5 do 15 minut. Termoloki nie niszczą włosów tak bardzo jak hydroloki lub zwykłe wałki. Nie trzeba zostawiać ich na całą noc, są łatwe i bezpieczne w użyciu. Należy pamiętać, że codzienne stosowanie urządzeń do stylizacji włosów może je bardzo zniszczyć, dlatego wybierając produkty powinnyśmy poznać poszczególne parametry. Warto też zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, które będą chronić włosy przed temperatura, oraz utrwalą fryzurę.

Prostownica

Loki wykonane za pomocą prostownicy – brzmi niewiarygodnie? Teoretycznie jest to urządzenie do prostowania włosów, ale za jej pomocą można zrobić burzę loków. Ten uniwersalny przyrząd do stylizacji włosów, oprócz gładkiej fryzury pozwoli uzyskać pięknie poskręcane włosy. Częste używanie prostownicy może zniszczyć włosy, dlatego należy zwracać uwagę na to co kupujemy. Dobra prostownica powinna mieć ceramiczną powłokę i regulacje temperatury. Nie można stosować jej na mokre włosy, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na to, czy nasze włosy są wysuszone do końca. By zrobić loki, włosy należy podzielić je na pasma, włożyć do urządzenia i zakręcić wokół własne osi energicznym ruchem. Po zrobieniu loków, należy utrwalić je lakierem do włosów.