kobieta

Co zrobić, aby zachować młodą i piękną skórę? Najlepiej dbaj o nią każdego dnia! Ale to nie wszystko. Poznaj 4 kroki, które pomogą Ci w pielęgnacji i regeneracji.

Krok 1
Zacznij od codziennej pielęgnacji skóry – bardzo istotną częścią jest odpowiednie oczyszczenie. Oczywiście możesz myć i nawilżać twarz wodą, jednak doskonałą alternatywą może okazać się delikatna mgiełka na bazie wody – która zapewni Ci komfort i przyjemne odświeżenie. Co jakiś czas wykonuj  peeling skóry, który pozwoli Ci pozbyć się martwego naskórka oraz przywróci jej ładny i naturalny kolor – bądź jednak ostrożna i wybieraj delikatną wersję tego zabiegu.

Krok 2
Postaw na preparaty z silnymi substancjami, które wspomogą Twoją skórę oraz przyczynią się do jej regeneracji. Najważniejsze, aby kurację stosować systematycznie – oczywiście zwróć również uwagę na skład stosowanych kosmetyków. Doskonałym rozwiązaniem na dzień będzie krem nawilżający, zawiera m.in. ekstrakt z zielonej herbaty, kwas ferulowy, czy proszek z czystych pereł. Natomiast na noc zdecyduj się na krem przeciwutleniający z aloesem, owocem granatu, oraz naturalną bajkaliną. Ważne, aby preparaty były mocno skoncentrowane, dlatego dobrym wyjście będzie np. serum.

Krok 3
Włącz do codziennej pielęgnacji kosmetyki z Aktywnym Kolagenem Morskim. To doskonały sposób m.in. na odbudowę włókien kolagenowych oraz odpowiednie nawilżenie i zabezpieczenie skóry. Najwyższą jakość i skuteczność działań zapewni Ci serum z Aktywnym Kolagenem Morskim, które przy okazji wspomoże proces regeneracji kolagenu i opóźni proces starzenia Twojej skóry. Sporo ciekawych informacji m.in. na temat korzyści płynących ze stosowania kosmetyków z kolagenem znajdziesz na stronie jednego z producentów https://praelskincare.com/

Krok 4
Dbaj również o swoją dietę, która znacząco wpływa na kondycję Twojej skóry. Dlatego ograniczaj potrawy zawierające nasycone tłuszcze – postaw natomiast na ryby (m.in. łosoś, który zwiera Omega 3) oraz chude mięso. W swoim menu nie zapomnij o płatkach owsianych, nabiale, czy orzechach – no i oczywiście podstawa to owoce oraz warzywa! Ponadto pij minimum 2 litry wody, czym wspomożesz nawodnienie organizmu oraz zieloną herbatę, która pomoże Ci pozbyć się toksyn z twojego ciała.