Zdrowe, zadbane i ładne stopy są nie tylko chwilowym trendem w kosmetyce – one są po prostu koniecznością, szczególnie w okresie lata i wiosny, kiedy to nosimy lżejsze, bardziej odkryte obuwie. Co więcej – zadbane stopy to stopy bez odcisków, podrażnień. Nie tylko wyglądają estetycznie, lecz również nadają się do spełniania swojej funkcji – chodzenia.
Zabieg frezowania stóp
Z tego też powodu tak dużą popularnością cieszy się dziś zabieg frezowania stóp. Potrzeba jest do niego specjalna frezarka podologiczna – urządzenie, w którym prąd elektryczny generuje obroty końcówki, która swą chropowatą powierzchnią ściąga z kolei nadmiar naskórka. Jest to zabieg szybki i dokładny. Ponadto za pomocą frezarki podologicznej można także często usunąć od razu skórki, twardy naskórek na kolanach czy łokciach.
Niektórzy z nas jednak nie przepadają za ciągłymi wizytami u kosmetyczki. Taka przyjemność nie jest tania, a ponadto dla wielu wcale nie jest przyjemnością. Stopy są dla nas dość intymną częścią ciała, dlatego wolimy sami o nie zadbać. Jednak klasyczne metody, jak pumeks czy peeling, dożo nie dają, dlatego aby nie chować stóp do skarpet, warto zakupić frezarkę podologiczną do domu. Tylko jak to zrobić?
Podstawowe parametry frezarki podologicznej
Na wstępnie należy zdecydować, czy wolimy pracować „na mokro” czy „na sucho”. Tu zdecydowanie bardziej polecany jest drugi typ pracy. Przy mokrej skórze bowiem dość łatwo jest przesadzić i podrażnić albo nawet oparzyć stopę. Następnie należy spojrzeć na koszty eksploatacji. Może się bowiem okazać, że pozornie tania frezarka podologiczna posiada dość drogie elementy eksploatacyjne.
Następnie warto spojrzeć na bardzo niedoceniany parametr, jakim jest konserwacja i system filtrów. Te dwa aspekty wpływają w znaczący sposób na przeżywalność naszej frezarki. Może się ona zepsuć z naszej winy np. podczas upadku albo z winy producenta – może się przegrzać, zanieczyścić. W obydwu przypadkach przyda się pomoc serwisowa. Oprócz tego należy oczywiście zwrócić uwagę na moc i ilość obrotów wykonywanych przez urządzenie. Wbrew pozorom te najwyższe wcale nie są odpowiednie do częstej pielęgnacji stóp w domu.
Pozostałe parametry frezarek podologicznych
Podczas zakupu frezarki warto także wziąć pod uwagę jej głośność. Choć pozornie nie jest to bardzo istotne, to jednak warto wiedzieć, że zabieg frezowania nie trwa dwóch minut. Jeśli przyjdziemy zmęczone z pracy, nigdy nie będzie nam się chciało włączyć frezarki, której praca przyprawi nas o ból głowy.
Jeśli planujemy naszą frezarkę podologiczną umieścić tylko w domu, to waga nie ma większego znaczenia. Jeżeli zaś często wyjeżdżamy i chcemy ją brać ze sobą, to jednak warto zainwestować w lżejszy model.
Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Beauty System.