depilacja

Ciepłe dni coraz bliżej. Wraz z nimi przyjdzie pora na ubranie krótkich spodenek, spódnic i sukienek. Pora zatem przygotować na to swoje nogi. Idealnie wydepilowane będą się prezentować nie tylko pięknie i kobieco, ale dadzą Ci również poczucie satysfakcji i zadowolenia z własnego wyglądu. Na jaką metodę depilacji warto się zdecydować? Ile one kosztują i czy każdą z nich pomoże zrealizować szybki kredyt gotówkowy? Przekonajmy się o tym wspólnie.

Depilator elektryczny lub depilacja na mokro

Są to dwie najprostsze metody depilowania nóg. Polegają ona użyciu specjalnej golarki elektrycznej – depilatora, który ręcznie przesuwamy po skórze nóg, a specjalne ostrza wyrywają włoski. Alternatywnie można zastosować metodę depilacji na mokro, polegającą na użyciu maszynki do golenia i specjalnego kremu – pianki do depilacji. Metoda ta bardzo przypomina golenie męskiego zarostu. Są to najtańsze metody – depilator można zakupić od 80 złotych wzwyż, natomiast ręczna golarka i pianka do depilacji to koszt około 30 złotych. Czy takie metody depilacji mają wady? Tak – jest nią konieczność częstego powtarzania zabiegu, jeśli na okrągło chcemy się cieszyć idealnie gładkimi nogami.

Depilacja woskiem

Depilacja nóg przy pomocy specjalnych plastrów z rozgrzanym woskiem ma dużą skuteczność, ale niekoniecznie należy do przyjemnych. Polega ona na nałożeniu na nogi plastrów, na których znajduje się gruba warstwa roztopionego wosku. Kiedy wosk zastygnie na skórze, plastry są energicznie odrywane od skóry. Wraz z plastrami zostają usunięte włosy, które wtopiły się w wosk i zastygły w nim. Efekt gładkich nóg będzie się utrzymywać przez około 2 tygodnie, po tym czasie włoski ponownie zaczną się pojawiać, a zabieg będzie trzeba powtórzyć ponownie. Jest to stosunkowo tania metoda depilacji, którą również można wykonać samodzielnie, kupując gotowe plastry z woskiem w drogerii.

Depilacja laserowa

Najskuteczniejszą metodą depilacji nóg jest depilacja laserowa. Polega na ona przeprowadzeniu kilku zabiegów, których zadaniem jest wypalenie mieszków włosowych przy pomocy skoncentrowanej wiązki lasera. Depilacja laserowa to zabieg, który pozwala zapewnić gładkie nogi nawet na kilka lat. Sam proces depilacji laserowej jest bezbolesny, nie licząc odczuwalnego mrowienia i uczucia ciepła na skórze, towarzyszącego działaniu światła. Depilacja laserowa może być wykonywana zarówno dla nóg, okolic bikini, pach, jak również twarzy. Warunkiem jej przeprowadzenia jest pozytywna kwalifikacja na zabieg przez pracownika salonu kosmetycznego. Osoby z jasnym owłosieniem niestety nie zawsze będą mogły skorzystać z depilacji laserowej. Jeśli chodzi o cenę, jest to natomiast najdroższa metoda depilacji. Jeden zabieg na dwie nogi to około 300 do 400 złotych. Dla uzyskania pełnej skuteczności, należy wykonać od 2 do 3 zabiegów. Czy warto? Naszym zdaniem jak najbardziej tak. Zastanawiasz się skąd wziąć na to pieniądze? Szybki kredyt przez internet może Ci pomóc. Dzięki niemu zyskasz finansowanie depilacji laserowej na wybraną przez siebie część ciała.