kobieta

Nucleofill to najnowszy rodzaj mezoterapii igłowej. Innowację stanowi użyty preparat na bazie polinukleotydów – naturalnych substancji o działaniu liftingującym, nawilżającym i antyoksydacyjnym. Zabieg ten sprawdza się zarówno jako terapia przeciwzmarszczkowa, jak i jako działanie profilaktyczne, mające na celu opóźnienie skutków starzenia się skóry.

Nucleofill – co to jest?

Nucleofill to preparat do mezoterapii igłowej wyprodukowany przez firmę Croma Pharma. To również nazwa zabiegu, w którym preparat ten jest wykorzystywany. Polinukleotydy zawarte w preparacie Nucleofill charakteryzują się kompleksowym działaniem odmładzającym. Nie tylko likwidują istniejące zmarszczki, ale też spowalniają proces starzenia. Wywierają wpływ na receptory błonowe komórek skóry, dzięki czemu przynoszą długotrwałe rezultaty.

Zasada działania mezoterapii Nucleofill opiera się na trzech mechanizmach:

  1. Lifting – polinukleotydy stymulują produkcję kolagenu typu I oraz elastyny w fibroblastach, co powoduje zagęszczenie i wzmocnienie skóry, a także poprawę jej napięcia.
  2. Nawilżenie – składniki zawarte w preparacie Nucleofill mają zdolność wiązania wody, dzięki czemu zapewniają intensywne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Skóra staje się przez to jędrniejsza, bardziej elastyczna i pełna blasku.
  3. Antyoksydacja – polinukleotydy również skutecznie wymiatają wolne rodniki, które powstają pod wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych, np. zanieczyszczenia powietrza, nadmiernej ekspozycji na słońce czy palenia tytoniu. Dzięki unicestwieniu wolnych rodników mezoterapia Nucleofill wyraźnie spowalnia proces starzenia się skóry.

Na czym polega mezoterapia Nucleofill?

Mezoterapię Nucleofill wykonamy m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. To zabieg iniekcyjny, który zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być przeprowadzony przez lekarza. Decydując się na mezoterapię twarzy w renomowanej klinice medycyny estetycznej, dbamy o swoje bezpieczeństwo i zapewniamy sobie najwyższą skuteczność leczenia.

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Poprzedza go konsultacja wstępna, podczas której lekarz ocenia, czy nie występują u nas przeciwwskazania do mezoterapii igłowej. Jeśli nie widzi żadnych przeszkód, przeprowadza zabieg jeszcze tego samego dnia. Ponieważ iniekcja preparatu Nucleofill jest praktycznie bezbolesna, zazwyczaj nie jest potrzebne znieczulenie. W przypadku osób szczególnie wrażliwych na ból istnieje możliwość zastosowania kremu anestetycznego. Następnie lekarz wprowadza odmładzający koncentrat polinukleotydów w kilku punktach. Może towarzyszyć temu uczucie mrowienia. Skóra po zabiegu jest tylko trochę zaczerwieniona, co nie przeszkadza w powrocie do codziennych obowiązków.

Efekty działania preparatu Nucleofill Strong

Preparat Nucleofill Strong charakteryzuje się najwyższą zawartością polinukleotydów – ich stężenie wynosi aż 2,5% w 1,5 ml. Tak wysoka koncentracja dobroczynnych składników zapewnia wielowymiarowe i długofalowe efekty:

  • pobudzenie procesów regeneracyjnych,
  • poprawa elastyczności, napięcia i jędrności skóry,
  • spłycenie drobnych zmarszczek,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • rozjaśnienie cery i dodanie jej blasku,
  • ochrona skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników,
  • głębokie nawilżenie.

Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów w odstępach co 2–4 tygodnie. Chociaż wyraźna poprawa nawilżenia skóry pojawia się niemal od razu po pierwszej mezoterapii twarzy, to na pełne rezultaty trzeba poczekać trochę dłużej. Około 6 tygodni po ostatnim zabiegu w serii można cieszyć się maksymalną poprawą kondycji skóry.

Masz więcej pytań? Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki na warszawskim Ursynowie.