stopa

Podologia w Polsce rozwija się coraz bardziej. Jeszcze niedawno gabinety podologiczne istniały wyłącznie w większych miastach, jednak teraz gabinet podologa można znaleźć i w mniejszych miejscowościach.

Czym zajmuje się podolog?

Podolog jako specjalista od stóp, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób, które dotykają stopy. Jeszcze do niedawna Polacy wstydzili się chorób w obrębie stóp i często je ignorowali, co powodowało nasilenie się dolegliwości, a także rozprzestrzenianie się nieleczonych chorób – na przykład grzybicy stóp. Obecnie Polacy coraz częściej szukają rozwiązań, które pozwolą im na cieszenie się zdrowymi stopami. Na pierwszej wizycie podolog zakłada pacjentowi kartę oraz przeprowadza z nim wywiad na temat chorób, zażywanych leków oraz nawyków, które mogą mieć wpływ na zdrowie stóp.

Jak podolog może zadbać o twoje stopy?

Podolog zająć się może nie tylko chorymi stopami, lecz także i zdrowymi. które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W gabinecie podologicznym możesz skorzystać na przykład z pedicure leczniczego, zwanego także podstawowym zabiegiem podologicznym. Polega on na przycięciu i opiłowaniu paznokci, oczyszczeniu wałów okołopaznokciowych, usunięciu zrogowaceń, jeżeli takie zostaną zauważone. Ostatnim etapem jest nałożenie specjalnego preparatu nawilżającego i regenerującego. Podolog przekaże także wskazówki na temat prawidłowej pielęgnacji stóp. Podstawowy zabieg podologiczny warto wykonywać co cztery do sześciu tygodni, aby stopy były cały czas zadbane. Dzięki regularnym wizytom u podologa łatwiej jest także zauważyć wszystkie zmiany na stopach szybciej, co zdecydowanie skraca czas leczenia dolegliwości.

Wizyta u podologa nie jest krępująca, zaś zdrowie naszych stóp jest sprawą bardzo ważną – w końcu każdego dnia noszą nas przez wiele godzin, często pozostając w niewygodnym, nieprzewiewnym obuwiu. Troska o zdrowie stóp zaprocentuje i uda nam się uniknąć długotrwałego leczenia dolegliwości, jeżeli szybko poszukamy pomocy podologa po zauważeniu pierwszych objawów.