twarz

Źle wykonany makijaż oczu postarza nawet nastolatkę Zbyt mocno zaznaczony na powiece eyeliner we flamastrze, niechlujna kreska wykonana kredką, fatalnie wytuszowane rzęsy, nieumiejętnie podkreślone brwi czy pokruszone cienie – niestety błędów w makijażu oka można wykonać naprawdę bardzo wiele. Problem w tym, że te mankamenty są szczególnie rzucające się w oczy – wręcz dosłownie, bo dotyczą przecież oka. Doskonale wiemy, że to „zwierciadło duszy” wymaga właściwej oprawy.

Rozmazany eyeliner we flamastrze

Nie ma chyba nic gorszego niż niechlujnie wykonana kreska eyelinerem we flamastrze lub grubą, nie zatemperowaną kredką. Każda z nas marzy o równiutkich, idealnie wyglądających na górnej powiece jaskółkach. I pomimo tysięcy tutoriali, ćwiczeń i zastosowania coraz to bardziej zaawansowanych eyelinerów ułatwiających malowanie kreski – kończymy z kolejnym demakijażem i okiem często nazywanym „misiem pandą”. Problem polega głownie na pośpiechu, bo doskonała kreska wymaga skupienia i odrobiny czasu. Innym błędem jest stosowanie zarezerwowanych już dla profesjonalistów cienkich linerów w pędzelku. Dla początkujących lub po prostu tych, dla których sztuka kreski jest trudna do opanowania sugerujemy eyeliner we flamastrze.

Odwieczne problemy z cieniami do powiek

To nie lada sztuka wybrać najlepsze dla siebie cienie. Obecnie na rynku do wyboru mamy cienie w kamieniu, sypkie, w paletach czy płynne. Dobierajmy pod kątem własnych potrzeb i stylistyki, ale także znając naszą cerę. Niedopuszczalne jest nakładanie zbyt grubej warstwy, bo zazwyczaj skutkuje to zebraniem się pigmentu w załamaniach powiek i po prostu obsypywaniem pod oczami.

Nieumiejętne posługiwanie się mascarą

Najpopularniejszy kosmetyk czyli tusz do rzęs, pomimo tego, ze jest dostępny w każdej kosmetyczce, także przysparza wielu problemów. Dzieje się tak, bo często nie zdajemy sobie sprawy jak pewne kwestie wpływają na ostateczny efekt. Makijaż rzęs może wyglądać na niechlujny, bo zdarza nam się nie zmyć resztek po wcześniejszym. Czasami używamy starego już tuszu, więc całość się zwyczajnie obsypuje i pojawiają się brzydkie grudki.

Instagramowe brwi w codziennym życiu

Niestety wiele z nas traktuje trendy zbyt dosłownie. Na ulicach zaobserwować można trend bardzo szerokich, wystylizowanych ciemnych brwi. Wydajemy się nie pamiętać, że nie każdemu pasuje taki styl podkreślenia brwi, a efekt często jest komiczny.