tort

Z całą pewnością tort nie gości na naszych stołach jako codzienna propozycja deserowa. Jest to wyjątkowa słodycz, po którą sięga się przy specjalnych okazjach. Chociaż nie brakuje w cukierniach gotowych tortów na wesele, urodziny czy też na prezent, to jeśli jednak mamy zdolności kulinarne, warto samodzielnie stworzyć niebanalny deser.

Wystarczy wyposażyć się w potrzebne składniki i ozdoby na tort w celu miłego zaskoczenia bliskich. Dzięki dekoracjom nasz tort nie tylko może przypominać ten sklepowy, ale być jeszcze bardziej niepowtarzalny. Czym go zatem przyozdobić? Pomysły na ozdoby na tort.

1. Pralinki oblane czekoladą

W celu ozdobienia toru można posłużyć się czekoladowymi pralinkami. Są to waflowe kulki czy orzechy w polewie czekoladowej. Są też dostępne pralinki z nadzieniem, które można przekroić na pół i użyć do dekoracji, dzięki czemu będą się lepiej trzymać kremowej powierzchni. Inną opcją są duże draże, dostępne również w wersji kolorowej.

2. Kolorowy lukier

Jeśli drzemie w Tobie dusza artystyczna, to śmiało możesz sięgnąć do udekorowania tortu po lukier w kilku intensywnych kolorach. Wystarczy zainwestować w tym celu w barwniki spożywczej. Zanim położysz jednak kolorowy lukier, pokryj tort jasnym kremem czy też masą cukrową.

3. Cukrowa posypka

Jeśli chcesz szybko poprawić wygląd ciasta, to postaw na cukrową posypkę. Najlepiej od razu zainwestować w kilka opakowań kolorowych kuleczek. Aby posypka dobrze trzymała się ciasta, należy gęsto posmarować tort kremem czy lukrem.

4. Kremowe wzory

Nawet zwykły krem może posłużyć nam do przyozdobienia tortu. Wystarczy posiadać rękaw cukierniczy i łyżkę, Jeśli prosty i jednolity wzór to dla Ciebie za mało, to możesz uatrakcyjnić tort kremem w kilku kolorach. Wystarczy użyć trzech do czterech kolorów.

5. Żelki, ptasie gniazdo

Jeśli chodzi o tort dla dziecka, to można przyozdobić go żelkami, które najmłodsi wręcz uwielbiają. Ciekawą opcją z okazji Wielkanocy jest tort przypominający ptasie gniazdo z jajeczkami i ptaszkiem. Do jego przygotowania potrzebne są marcepanowe jajeczka, ptak z masy solnej, czekoladowa posypka i lukier oraz rękaw cukierniczy z bardzo drobną dyszą.

6. Batoniki, cukierki…

Jeśli jesteś prawdziwym łasuchem, to możesz uzyskać niezwykle słodki, kolory i efektowny tort, sięgając po podwójne batoniki Kit-Kat czy WW oraz dużą ilość cukierków typu czekoladowe draże M&M/groszki/żelki/pianki/orzeszki/pralinki. Niezwykle smaczną ozdobą są kulki Raffaello. Można też posłużyć się wiórkami kokosowymi.

7. Co jeszcze?

Tort można udekorować rulonikami z czekolady, kandyzowanymi kwiatami, ozdobami z galaretek, różami z marcepanu, wiśniami w likierze, kwiatkami  i kółkami wyciętymi z masy cukrowej czy masy Marshmallow, roztopioną czekoladą czy po postu świeżymi owocami. Można też kupić gotowe figurki, zgodnie z okazją.