dziecko

Często możemy spotkać się ze zdaniem, że catering w przedszkolach i szkołach nie jest zbyt dobrym wyborem. Jak jest w rzeczywistości? Coraz mniej przedszkoli oraz szkół jest w stanie utrzymać samodzielnie własne stołówki. Ze względu na rosnące koszty są one zamykane. Aby placówki te mogły zapewnić dzieciom wyżywienie, wybierane są usługi firm cateringowych.

Catering polega na przygotowywaniu potraw przez zewnętrzną firmę, która następnie dowozi je na miejsce. Z cateringu możemy skorzystać między innymi w pracy, możemy zamówić go na imprezy, ale również wybierany jest on w żywieniu dzieci.

Czy catering jest dobrym wyborem?

Wielu rodziców uważa, że catering nie jest zbyt dobrym wyborem. Zwykle kojarzymy usługi cateringowe z daniami, które są niesmaczne, zimne, przygotowywane z gorszej jakości składników. Oczywiście, w branży cateringowej działają zarówno firmy, które nie mają zbyt dobrych opinii, ale tak naprawdę większość firm cateringowych to bardzo doba alternatywa dla jedzenia przygotowywanego w stołówkach.

Obiady w przedszkolu oferuje wiele firm, które specjalizują się w cateringu dziecięcym – dostarczają posiłki do przedszkoli, szkół, a także do żłobków. Takie firmy cateringowe skupiające się na żywieniu najmłodszych zatrudniają specjalistów w tym zakresie, aby szykowane posiłki mogły spełnić wszystkie normy. Firmy cateringowe mogą przygotowywać też posiłki dla dzieci o specjalnych wymaganiach żywieniowych.

Dla szkół, przedszkoli i innych placówek żywienie z wykorzystaniem cateringu jest korzystniejszym rozwiązaniem. Posiłki są wtedy bardziej urozmaicone, zdrowsze, a przy tym wcale nie są bardzo drogie.

Z ofertami firm cateringowych, które obsługują placówki prywatne i państwowe, można zapoznać się już teraz przez internet. Na ich stronach internetowych można zapoznać się bliżej z zakresem usług. Ponadto przedszkola i szkoły publikują na swoich stronach internetowych tygodniowe menu, wobec tego rodzice, a także dzieci mogą dowiedzieć się z nich, jakie potrawy będą serwowane każdego dnia.