panele

Marzysz o kwiatowych wzorach w kuchni, imponujących widokach na przedpokoju czy relaksującym zachodzie słońca w sypialni? Żaden problem. Nowoczesne panele szklane z nadrukiem spotykamy w wielu polskich domach oraz mieszkaniach. Warto wspomnieć, że panele ze szkła to także dobre rozwiązanie dla lokali usługowych czy gabinetów lekarskich. W artykule opowiemy o tych produktach oraz podpowiemy jak dopasować je do wnętrz.

Czym są panele szklane?

Produkty te są wykonane z wysokiej jakości szkła polskiego pochodzenia. Materiał wyróżnia wyjątkowa wytrzymałość oraz elegancki wygląd na długie lata. Szkło nie ulegnie przebarwieniom nawet po wielu latach użytkowania paneli szklanych. Firmy korzystają ze specjalnych technologii nadruku wzorów na panele szklane, które gwarantują idealnie odwzorowanie kolorów oraz szczegółowe grafiki. Warto wspomnieć, że szkło jest pokryte specjalną folią zabezpieczającą produkt przed całkowitym rozbiciem i skaleczeniami.

Zastosowanie paneli ze szkła

Mnogość wzorów, wielkości oraz kolorów czyni ten produkt niezwykle klasycznym. Panele ze szkła możemy wykorzystać w kuchni między szafkami górnymi i dolnymi. Dość często spotkamy także panele powieszone na ścianie jako dekorację. Piękne widoki czy panoramy miast sprawdzą się na przedpokoju, który jest wizytówką naszego domu. W sypialni warto postawić na wzory lekko wyciszające i sprzyjające relaksowi. Panele ze szkła to bardzo dobre rozwiązanie do łazienki, gdzie sprawdzą się grafiki ukazujące przyrodę, abstrakcje czy panoramy miast. Warto wspomnieć, że wzory na szkle prezentują się niezwykle elegancko w lokalach usługowych różnego rodzaju. Mowa np. o restauracjach, hotelach, spa, gabinetach lekarskich czy firmach.

Jakie zalety mają panele ze szkła?

Klienci doceniają produkty za wszechstronną możliwość wykorzystania w wielu rodzajach wnętrz. Do zalet paneli ze szkła zaliczymy praktycznie nieograniczone możliwości wyboru grafiki. Firmy korzystają z banku zdjęć online, który podzielił grafiki według kategorii. Niezwykle istotna jest także kwestia bardzo łatwego czyszczenia paneli. Powierzchnię szkła wystarczy przetrzeć preparatem do szkła i ściereczką. Szkło nie pochłania wilgoci i zapachów, co docenimy zwłaszcza w wilgotnych pomieszczeniach jak łazienka czy spa. Panele ze szkła są także w pełni bezpieczne dla zdrowia, ponieważ tafla szkła jest zabezpieczona specjalną folią. Nie ma zatem możliwości całkowitego rozbicia szkła i uszkodzenia ciała. Za zakupem paneli szklanych przemawia wysoka jakość materiałów i sprawdzone techniki produkcji.