regał

We współczesnych aranżacjach wnętrz króluje nieprzerwanie funkcjonalizm. Moda na wygodę idzie zazwyczaj w parze z minimalistycznym, prostym designem mebli. W tej właśnie prostocie tkwi duży potencjał aranżacyjny. Meble, które cechują się nieskomplikowaną formą, lecz są przy tym praktyczne w użytkowaniu, można wstawić właściwie do każdej przestrzeni.

Jednym z tego typu mebli są modernistyczne regały na książki. Każdy, kto pasjonuje się czytelnictwem posiada zapewne pokaźną kolekcję książek i czasopism. W mieszkaniach o niewielkim metrażu, ale i w większych domach problemem bywa funkcjonalne, bezpieczne a do tego jeszcze stylowe przechowywanie wszystkich tytułów. Książki ułożone są często w niezbyt estetyczny sposób, często również znajdują się w zupełnie przypadkowych miejscach. A przecież to one same mogą stanowić wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju dekorację wnętrza. Potrzebują jednak do tego odpowiedniej oprawy. Świetnie w tej roli sprawdzają się regały na książki o prostych formach. Minimalizm jest ich niebywałą zaletą. W końcu to książki mogą grać główną rolę w dekoracji wnętrza, a odpowiednio dobrany, lekki wizualnie regał będzie stanowić dla nich harmonijne tło.

Wiele ciekawie zaprojektowanych, minimalistycznych regałów na książki znajdziesz min. w sklepach internetowych na terenie całego kraju. Dzięki tego typu otwartym regałom można szybko i sprawnie odnaleźć dowolną książkę. Porządek i segregacja tytułów sprawia, że prezentują się one nie tylko estetycznie, lecz także modnie. Kolorowe grzbiety książek to świetny aranżacyjny sposób na dekorację wnętrza, którą zresztą można zmieniać według własnych upodobań. Minimalistyczne regały na książki, które posiadają wbudowane półki pozwalają na atrakcyjną ekspozycję kolekcji książek czy całych książkowych serii. Ponadto takie regały pozwalają na umieszczenie na nich wielu innych rzeczy typu ramka ze zdjęciem czy ciekawa figurka.

 Tym, którzy lubią finezję i pomysłowość w urządzaniu domowych przestrzeni, śmiało zaproponować można „niewidzialne półki na książki”. Ich wykonanie wprost zachwyca swoją oryginalnością. Niewidzialna półka daje efekt zawieszenia książek w powietrzu. Taka śmiała, niebanalna ekspozycja to szybki i nieskomplikowany sposób na nadanie pomieszczeniu designerskiego, nieco awangardowego charakteru.

Starannie skonstruowany, minimalistyczny regał na książki może zainspirować do opracowania stylowej aranżacji całego wnętrza. Przestrzeń urządzona w stylu minimalistycznym jest przestronna, jasna i niezagracona. Taki model pomieszczenia z całą pewnością długo nie wyjdzie z mody. Książki to Twoja pasja, a Ty poszukujesz pomysłu na funkcjonalne, estetyczne przechowywanie swoich czytelniczych zbiorów? Postaw na regał w minimalistycznym stylu. Dzięki niemu Twoje książki będą starannie uporządkowane i zawsze pod ręką, a Twoje wnętrze nabierze wyrazistego, efektownego charakteru.


Autorem powyższego wpisu jest Paweł Madej – konsultant ds. wyposażenia wnętrz sklepu internetowego Edinospl. Pracownicy sklepu aktywnie udzielają się w dziedzinie projektowania i urządzania niebanalnych miejsc. Porozmawiaj o naszych produktach. Zapraszamy.