sok

Wyciskarki do soków w czasach obecnych muszą być łatwe w obsłudze i dawać dostatecznie dużo opcji. Chodzi tu o możliwość wyciskania klarownego soku bez zanieczyszczeń oraz o możliwość wyciskania soku z miąższem.

Soki z warzyw i owoców

Kluczowe znaczenie ma też i to, że elementy brudzące się powinny być też i tymi dającymi się umyć w zmywarce. Mowa tu konkretnie o maksymalizacji wygody która w czasach obecnych jest dla nas bardzo ważnym parametrem. Dlatego wyciskarki do owoców lub wyciskarki do warzyw mogą kosztować tyle co dwie przeciętne pensje i jeśli chodzi o restauracje to taki drogo sprzęt się sprawdza, bo musi wycisnąć wiele soku z marchwi, z jabłek i z pomarańczy i to w ciągu jednej zmiany. Dlatego nie ma tu mowy o wyciskarce do owoców za jakieś dwieście złotych. No bo taki tani sprzęt nie wytrzyma takiego użytkowania i co najistotniejsze jest to wydawanie pieniędzy w coś co się nie sprawdza. Taka wyciskarka nie sprawdza się ze względu na to, że ma w sobie sporo taniego plastiku, a coś lepszego to nierdzewna stal i gwarancja na jakieś pięć lat.

Lecz w przypadku typowej gospodyni domowej wyciskarka do owoców lub wyciskarka do warzyw nie muszą spełniać tych wysokich norm jakościowych. No bo użytkowanie w typowym domu to wyciskanie niewielkich ilości soku na własne potrzeby i tu liczy się łatwość w obsłudze oraz łatwość w czyszczeniu tego typu sprzętu. Jednym słowem brudne elementy wkłada się do zmywarki, wrzuca tabletkę, nastawia odpowiedni program i po tych blisko dwóch godzinach wyciąga się czyste elementy wyciskarki do warzyw. Kiedyś tego typu sprzęty czyściło się ręcznie, ale w czasach obecnych typowa wyciskarka jest zaprojektowana tak by jej elementy mieściły się do zmywarki, bo jeśli się do niej nie mieszczą, to wtedy dana wyciskarka nie jest sprzętem kupowanym.

Kluczowe znaczenie w przypadku wyciskarek do soków ma też kształt i kolor jej obudowy. Jednym słowem tego typu sprzęt musi prezentować się wybitnie ciekawie na tle całej reszty kuchennych sprzętów. Mowa tu głównie o tej części wyciskarki do owoców której się nie myje. W tej właśnie części znajduje się silnik i dlatego ma ona nowoczesny kształt i czarny perłowy kolor lub cała jest w kolorze satynowa wiśnia. Taka wyciskarka do owoców rzecz jasna kosztuje nieco więcej od tych najtańszych, ale w jej przypadku liczy się głównie efekt wizualny.