śniadanie

Musli to posiłek coraz bardziej popularny. Ludzie chętnie sięgają po nie z uwagi na jego zastosowania i na fakt, że jest to po prostu bardzo smaczny posiłek nadający się w zasadzie do spożywania o każdej porze dnia.

Jeżeli musli będzie jedzone na śniadanie, dostarczy najpotrzebniejszych składników organizmowi na cały dzień. Dodatkowo będzie bardzo proste w przygotowaniu i pożywne. W ciągu dnia może być lekką przekąską, która sprawi, że mały głód natychmiastowo zniknie. Jeżeli chodzi o kolację, to także sprawdzi się znakomicie, ponieważ musli na ogół jest posiłkiem lekkim, więc nie będzie żadnych problemów z trawieniem. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że dzisiaj mamy do czynienia z dużą ilością rodzajów musli i wybór konkretnego może być początkowo trudny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by spróbować większej ilości!

Sposoby na musli

Standardowym sposobem przygotowania musli to proste zalanie go mlekiem. Jest to chyba najbardziej popularne wykorzystanie tego produktu. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że musli to przede wszystkim posiłek, który jest różnorodny. Możemy sami go wzbogacać o różne składniki. Jeżeli posiadamy więc wersję najbardziej klasyczną, możemy sami je wzbogacić o owoce (także suszone), czekoladę czy miód. Wszystko zależy od inwencji twórczej i tego co kto lubi. Można stworzyć naprawdę smaczne danie.

W wypadku jedzenia musli w ciagu dnia, dobrym rozwiązaniem będzie także zjedzenie go razem z jogurtem naturalnym albo greckim. To także popularny sposób, który również możemy modyfikować. Jeżeli ktoś chce bardziej urozmaicić swoje danie, może dodać do niego sos czekoladowy, co przemieni musli w bardzo ciekawy deser.

Musli doskonale nadaje się także do tworzenia z niego innych rzeczy. Dobrym pomysłem będzie więc połączenie go z masłem orzechowym, miodem i innymi składnikami, a następnie zamrożenie. Stworzy to z musli coś na kształt batona, który można wziąć ze sobą do szkoły i do pracy. Jest to stosunkowo mało kaloryczny posiłek, za to bardzo dobry.

Zalety jedzenia musli

Musli na śniadanie to chyba jeden z lepszych pomysłów na początek dnia. Coś, co jest jednocześnie lekkie, ale i bardzo pożywne daje energię praktycznie na cały dzień. Człowiek czuje się po tym o wiele lepiej, a oznaki zmęczenia czy złego samopoczucia mogą być znacznie zminimalizowane.