kurczak

Białe mięso czy też czerwone? Często stajemy przed takim wyborem. Wiele osób uważa, że powinniśmy postawić na czerwone mięso, ponieważ jest o wiele zdrowsze. Prawda jest jednak zupełnie inna, ponieważ w naszym społeczeństwie panuje błędne myślenie na temat mięsa drobiowego.

Białe mięso, czyli drób

Warto wiedzieć, że warunki chowania drobiu w naszym kraju są mocno określone i uwarunkowane przez odpowiednie przepisy, które jasno określają w jakich klatkach mają znajdować się zwierzęta oraz jakie antybiotyki mogą być użytkowane w razie ewentualnych chorób. Do tego trzeba dodać, że każde zwierzę, czyli kurczak, indyk, kaczka, czy też perliczka zabezpieczone są w taki sposób, iż żadne dzikie zwierzę nie ma szansy się do nich dostać. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ to właśnie one są roznosicielami najgroźniejszych chorób. Drób z polskich ferm nie ma więc szans na to, aby zarazić się jakąkolwiek szkodliwą dla człowieka chorobą.

Drób dla aktywnych

Mięso drobiowe przede wszystkim polecane jest osobom, które żyją aktywnie i chcą zachować szczupłą sylwetkę. Ten rodzaj mięsa powinien znaleźć się również w menu osób, które chcą się pozbyć nadmiaru kilogramów. Wielu dietetyków przyznaje, że białe mięso ma w sobie niską zawartość tłuszczu, dzięki czemu nie zawiera tak ogromnej ilości kalorii jak chociażby mięso czerwone. Dokładna ilość kalorii zależna jest również od tego, jakie dokładnie części wybierzemy – czy będzie to sam filet, udko, czy też podudzie zwierzęcia. Odpowiednia porcja dobrze przyrządzonego mięsa dostarcza ogromne ilość białka oraz aminokwasów. Jest to bardzo ważne w przypadku budowania masy mięśniowej. Przy czym musimy jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Dieta z dużą ilością białka wymaga odpowiedniej ilości wody. Aby móc spożywać białko musimy dużo pić czystej wody. Warto również dodać, że mięso drobiowe zawiera duże ilości witaminy B, korzystnie wpływającej na ilość czerwonych krwinek. Wybierając mięso drobiowe pamiętajmy o tym, aby wybierać to, które jest pakowane w sklepach. Dzięki temu będziemy bardziej pewni, że otrzymujemy mięso bogate w najróżniejsze wartości odżywcze(jak żelazo, cynk) i wolne od chorób. Przy okazji na etykiecie możemy dokładnie przeczytać z jakiej hodowli pochodzi mięso.

Na talerzu

Trzeba przyznać, że ilość tak łatwo dostępnego mięsa sprawia, iż mamy do wyboru setki najprzeróżniejszych i bardzo zdrowych dań, które zrobią furorę na naszym stole. Warto chociażby wymienić tutaj domowy kebab z kurczakiem, który możemy podać w placku pełnoziarnistym czy też z dodatkiem odpowiednich surówek lub ziemniaków. Na śniadanie idealnie spisze się kanapka z grillowanym indykiem, którą śmiało możemy zabrać również ze sobą do pracy. Jeżeli urządzamy imprezę w domu, to również możemy podać pieczony udziec z indyka czy też kaczkę pieczoną z jabłkami. W wersji zimnej świetnie spisuje się sałatka z indykiem i serem.

Polska jakość w mięsie

Skoro już wiemy, że polskie mięso jest najlepsze i chronione jest przed chemicznymi ulepszaczami, to zapraszajmy je do swojego menu jak najczęściej i w odpowiednich ilościach pod postacią najróżniejszych dań. Wielu lekarzy przyznaje również, że jest to mięso zalecane w szczególności osobom chorującym na serce czy też seniorom na emeryturze. Wszystkie osoby chcące pogłębić swoją wiedzę na temat drobiu czy też znaleźć wiele innych inspiracji przepisowych zapraszamy na portal dobrydrob.pl. Wszystkie informacje przedstawione są tam w przyjazny i dostępny sposób, a przepisy są naprawdę łatwe i szybkie w przyrządzeniu.