kobieta

Problem nadmiernych kilogramów nie tylko zmniejsza atrakcyjność fizyczną, ale również wywołuje szereg negatywnych skutków dla zdrowia. W znacznym stopniu utrudnia to codzienne funkcjonowanie i pogarsza jakość życia. Jak skutecznie z nim walczyć?

Jak walczyć z nadwagą?

Nadwaga to nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – zbędne kilogramy, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze ogólne samopoczucie, a nawet znacznie poważniejsze konsekwencje zdrowotne. Oficjalne przyjmuje się, że mamy do czynienia z nadwagą, gdy wskaźnik masy ciała (BMI) mieści się w przedziale pomiędzy 25 a 30. Jest to schorzenie zaburzające funkcjonowanie organizmu i wywołujące takie schorzenia jak często spotykane nadciśnienie, choroby serca czy cukrzyca. Wywołuje również dyskomfort psychiczny oraz jest przyczyną występowania obniżonej samooceny, co ma negatywny wpływ na kształtowanie relacji społecznych. Walka z nadwagą jest procesem wymagającym czasu i kompleksowego działania. Opiera się przede wszystkim na ułożeniu odpowiedniej diety, zmianie głęboko zakorzenionych nawyków żywieniowych oraz zwiększeniu aktywności fizycznej. Niejednokrotnie działania te są niewystarczające, dlatego większość osób poddanych terapii odchudzającej decyduje się na włączenie leczenia farmakologicznego.

Suplementy na odchudzanie

Działanie preparatów wspomagających odchudzanie polega na regulacji gospodarki energetycznej. W ten sposób zmniejsza się zapotrzebowanie na dostarczanie energii, ułatwia rozkład tłuszczów, równocześnie przyspieszając przemianę materii. Wśród najpopularniejszych nazw preparatów znajdują się chętnie wybierane Be Slim, Calominal czy Liporedium. Suplementy wspierające odchudzanie są uzupełniane o substancje najsilniej spalające tłuszcz takie jak l-karnityna oraz naturalne wyciągi roślinne, najczęściej z młodego jęczmienia, zielonej herbaty czy kawy.