sprzątanie

Według statystyk przeciętny człowiek ponad rok swojego życia spędza na sprzątaniu. To zdecydowanie za dużo! Nie dziwi zatem fakt, że, decyzję o zatrudnieniu pomocy domowej, podejmujemy coraz częściej. Gdzie szukać odpowiedniej gosposi?

Firma sprzątająca czy pomoc domowa?

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, czy chcemy skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, czy zatrudnić pomoc domową. Ta ostatnia zwykle oznacza nie tylko niższe koszty, ale także większe poczucie bezpieczeństwa i zaufanie. To ważne, byśmy bez obaw powierzali nasze mieszkanie osobie, która pod naszą nieobecność zaprowadzi w nim ład i porządek. By uniknąć niepotrzebnego stresu i skrócić czas poszukiwania odpowiedniej gosposi, możemy skorzystać z serwisu www.pomocedomowe.pl. W jego bazie zarejestrowanych jest już ponad 42 tys. pomocy domowych z całej Polski! Co istotne, pracownicy serwisu weryfikują tożsamość każdej zarejestrowanej osoby i telefonicznie sprawdzają jej referencje. Zyskane w ten sposób poczucie bezpieczeństwa pozwala nam bez obaw opuścić dom na czas sprzątania. Ponieważ gosposia bywa w nim regularnie, budujemy relację i zaufanie, o czym nie ma nawet mowy, w przypadku korzystania z usług firmy sprzątającej, zatrudniającej przypadkowe, często zmieniające się osoby.

Jak to działa?

Zasada działania serwisu www.pomocedomowe.pl jest prosta. By z niego skorzystać i znaleźć odpowiednią gosposię, wystarczy założyć własne konto. Wówczas zyskujemy możliwość przeglądania profili zarejestrowanych osób i wybrania tej, którą uznamy za najbardziej odpowiednią. Możemy również dodać swoje ogłoszenie, w którym szczegółowo opiszemy swoje wymagania. Serwis umożliwia zaznaczenie, czy szukamy kogoś dorywczo, czy też na stałe, określenie wymiaru pracy, oczekiwanego doświadczenia i wieku gosposi. Możemy również określić wysokość wynagrodzenia i dodatkowe wymagania (jak np. akceptacja obecności zwierząt). Jeżeli szukamy osoby do sprzątania, ograniczamy nasze poszukiwania tylko do tej miejscowości.

Gość czy domownik?

Gdy zdecydujemy się na zatrudnienie pani do sprzątania, będziemy mieli okazję nie tylko bliżej ją poznać, ale także polubić. Z czasem gosposia może stać się dla nas niczym członek rodziny lub dobry znajomy. Wysoką jakość jej pracy i duże zaangażowanie warto więc nie tylko dostrzegać, ale także doceniać – dzięki temu zbudujemy pozytywne i trwałe relacje. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na długotrwałej, dobrej współpracy. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się podjąć ją z dorabiającą do skromnego budżetu studentką, czy ze starszą panią, mieszkającą w sąsiedztwie, powinniśmy zapewnić naszej gosposi dobre warunki pracy i płacy. Stawki nie powinny być niższe niż aktualnie obowiązujące wynagrodzenie minimalne.

Wybór odpowiedniej pani sprzątającej to niełatwe zadanie i duża odpowiedzialność. Od niego zależeć będzie zarówno czystość naszego mieszkania, jak i jego bezpieczeństwo. Wybierając gosposię, warto postawić na taką, która wzbudza nasze zaufanie i cieszy się nieposzlakowaną, pozytywną opinią.