drożdże

Każda kobieta marzy o tym, by mieć piękne włosy oraz skórę i paznokcie o zdrowym wyglądzie. Na rynku można znaleźć wiele suplementów, które mają pomóc uzyskać taki efekt, lecz wiele pań nie chce sięgać po środki farmakologiczne. W takim przypadku warto dowiedzieć się czegoś o działaniu drożdży.

Skład chemiczny drożdży

Drożdże zawierają witaminy z grupy B2, która pozytywnie wpływa na włosy oraz skórę. Picie drożdży pomaga uregulować problem przetłuszczania się włosów oraz ich wypadania. Dodatkowo drożdże sprawiają, że włosy później zaczynają siwieć. Kolejnym ważnym składnikiem drożdży jest cynk, który sprawia, że włosy szybciej rosną, ponadto działa on przeciwtrądzikowo. W skład drożdży wchodzą także selen oraz miedź, które spowalniają proces starzenia się skóry.

Jak pić drożdże

Wiadomo już, że drożdże na włosy działają zbawiennie. Jak jednak przygotować drożdże do picia? Konieczne jest rozpuszczenie produktu (około ¼ kostki) w gorącej wodzie, której temperatura jest wyższa niż 65 stopni C. Kiedy roztwór przestygnie należy go wypić. Nie da się ukryć, że smak takiego napoju dla niektórych może nie być zachęcający. W takim przypadku warto zdecydować się na zamienienie wody na mleko, czy też dodanie do roztworu łyżeczki miodu (należy to zrobić już po przestygnięciu napoju). Tak przygotowany napój należy wypijać dwa razy dziennie. Osoby, które nie są w stanie wypić roztworu mogą natomiast go zastąpić kupując drożdże w tabletkach.

Wskazówki przed rozpoczęciem picia drożdży

Przede wszystkim nie należy rzucać się na głęboką wodę. Początkowo należy pić drożdże tylko raz dziennie, dzięki czemu żołądek zdąży się do nich przyzwyczaić. Warto pamiętać także o tym, by nie pić drożdży na pusty żołądek. Ważną kwestią jest również sposób przyrządzenia drożdży. Warto je wyjąć z lodówki na kilkanaście minut przed ich przygotowaniem, dzięki czemu łatwiej będzie je rozdrobnić (na przykład przy użyciu widelca), a tym samym zyskać pewność, że dobrze się rozpuszczą. Drożdże należy zalewać minimum 100 ml wody lub mleka. Chyba najważniejszą zasadą jest sprawdzenie daty ważności produktu. Przeterminowane drożdże nie tylko nie przyniosą pożądanych efektów, lecz mogą także wywołać problemy żołądkowe.

Efekty regularnego picia drożdży można zauważyć już po miesiącu. Zauważalny jest porost włosów (pojawiają się tzw. baby hair), a ich ogólna kondycja znacząco się poprawia. Dodatkowo włosy przetłuszczają się wolniej niż przed kuracją. Oczywiście poprawie ulega także kondycja paznokci, które stają się twardsze, a tym samym mniej łamliwe. Ładniej wygląda także skóra. Co ważne po miesiącu intensywnej kuracji wskazana jest przerwa w piciu drożdży.