zabawki

Na tradycyjne drewniane zabawki zawsze powinno znaleźć się miejsce w pokoju dziecięcym. Mimo że wciąż przybywa wiele ciekawych propozycji, nowoczesnych zabawek interaktywnych, edukacyjnych i gier, które zadziwiają swoją funkcjonalnością i aranżują wiele przyjemnych i pożytecznych form spędzania wolnego czasu, to proste drewniane przedmioty zawsze znajdą zainteresowanie u dzieci i niosą za sobą wiele zalet i korzyści.

Dlaczego warto kupować drewniane zabawki dla dzieci?

Drewno to bardzo trwały surowiec, dlatego zabawki z niego wykonane nie łamią się, nie pękają, a tym samym służą wielu pokoleniom i nie stanowią niebezpieczeństwa dla maluszka. Wpierają również rozwój kreatywności i motoryki, ponieważ dziecko musi samodzielnie poruszać tego typu elementami (raczej nie znajdziemy na rynku automatycznych zabawek z drewna). Ponadto proste kształty i jednolita kolorystyka sprzyjają rozwojowi wyobraźni. Prostota sprawia również, że zabawki drewniane nie nudzą się szybko i dziecko sięga po nie podczas zabaw różnego typu, może je wykorzystać w rozmaitych sytuacjach i dowolnie zaaranżować. Są one ponadczasowe i sprawdzą się u każdego malca. Rodzice cenią sobie również to, że drewno to materiał zdrowy i ekologiczny, a drewniane zabawki zawsze są miłe w dotyku, gładkie i wygodne do chwytania.

Drewniane klocki

Ogromną zaletą drewnianych klocków jest to, że są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Bawić się mogą nimi już niemowlęta. Ciekawe jest również, że zestaw klocków można stale powiększać, dokupując nowe elementy w różnych kształtach i kolorach. Umożliwiają one tworzenie bardzo wielu konstrukcji, ćwiczą małą i dużą motorykę oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną, która jest niezbędna na dalszych etapach edukacji. Poza tym od lat zapewniają one dzieciom ogromną frajdę!

Pierwsze układanki – sortery

Drewniane układanki sortery to jedne z pierwszych układanek dla dzieci, które polegają na dopasowywaniu kształtów elementów do siebie. Pomagają maluchom ćwiczyć precyzję ruchu, wspierają logiczne myślenie, koordynację, koncentrację i zaciekawiają; dostępne są w różnych formach – deseczek, zegarów i wielu innych. Ciekawym rozwiązaniem jest również drewniana zabawka 5w1, gdzie oprócz sortera jest również labirynt, liczydło, gra zręcznościowa i przeplatanka.

Domki dla lalek, drewniane narzędzia do majsterkowania

Stasze dzieci lubią bawić się zabawkami, które przeznaczone są dla konkretnej płci – tych również nie zabraknie wśród drewnianych propozycji. Dziewczynki niezmiennie marzą o dużym domku dla lalek z mebelkami, w którym mogłyby w wymarzony sposób aranżować zabawę, natomiast chłopcy – o zestawie narzędzi dla małego majsterkowicza.

Zapoznaj się z pozostałymi drewnianymi zabawkami – może jedna z nich stanie się prezentem gwiazdkowym dla Twojego dziecka?