uroda

Przychodząc do dobrego salonu kosmetyczne w celu uzyskania porady, bardzo często w odpowiedzi dostajemy informacje, że wskazane by były zabiegi z użyciem ultradźwięków. Dlaczego specjaliści tak chętne kierują swoich klientów właśnie na nie? Czy ultradźwięki można stosować u każdego? Jakich efektów powinniśmy się spodziewać?

Na początku warto powiedzieć, że wskazania do zabiegu ultradźwiękami są dość rozległe. Przede wszystkim zabieg wykonuje się w przypadku skóry starzejącej się, pozbawionej gęstości i jędrności, ponieważ ultradźwięk przyspieszają procesy produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo poprawiają wchłanialność składników aktywnych z kosmetyków, dlatego są zalecane zawsze wtedy, gdy cera wymaga nawilżenia lub odżywienia.

Dodatkowo ultradźwięki stosuje się na ciało. Również w celu poprawy jędrności skóry, a tym samym całej sylwetki. Działają równie dobrze na cellulit, dlatego tak wiele osób decyduje się wykonać serię zabiegów.

Przeciwskazania do zabiegu ultradźwiękami

Zabieg z użyciem ultradźwięków jest zaliczany do zabiegów bezpiecznych, komfortowych i niewyłączających klienta z codziennego życia. Zaraz po wyjściu z gabinetu kosmetycznego można powrócić do codziennych obowiązków, a nawet do pracy. Wiele kobiet przychodzi na tak zabieg w przerwę na lunch.

Jednak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, nawet bardzo bezpiecznego, będą występowały pewne przeciwwskazania. W tym konkretnym przypadku kosmetyczka nie wykona zabiegu u kobiety w ciąży lub osoby posiadającej wszczepiony rozrusznik serca. Przeciwwskazaniem są też problemy z prawidłowym krzepnięciem krwi, ostre choroby żył, nowotwory czy czynna gruźlica.

Gdzie można wykonać taki zabieg?

Zabieg kosmetyczny z ultradźwiękami warto wykonać w doświadczonym salonie kosmetycznym, posiadającym przeszkolony personel oraz najlepszy sprzęt. Przykładem takiego miejsca jest salon J’adore mieszczący się w Krakowie. Jeżeli jesteś zainteresowana, to koniecznie zapoznaj się z jego ofertą: http://jadoreinstytut.com/ultradzwieki/