brzuch

Rozstępy to białe lub sinoczerwone linijne przerwania w strukturze skóry. Z reguły kojarzone są ze skutkami ubocznymi ciąży. Faktem jest jednak to, iż schorzenie to dotyka wielu ludzi na całym świecie. Szacunki pokazują, że nawet 90% kobiet może borykać się z tym problemem. Najczęstszym miejscem występowania rozstępów jest brzuch, uda, piersi i biodra. Powstają głównie z powodu uwarunkowań genetycznych, jednak powodem ich powstania jest takie gwałtowny wzrost wagi lub masy mieśniowej, czyli gwałtowne rozciągnięcie skóry, która nie ma możliwości na powolną regenerację. Rozstępy mogą także być elementem dojrzewania, bądź zmian hormonalnych. Zawsze ich powstanie jest związane z kompleksami, na szczęście nowoczesne, laserowe usuwanie rozstępów sprawia, że możliwe jest ich całkowite wyeliminowanie.

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów

Zabieg laserowego pozbywania się rozstępów jest niemal bezbolesny, a pacjent może praktycznie od razu wrócić do normalnego funkcjonowania. Zabiegi wykonywane za pomocą lasera do resurfacingu skóry wpływa na minimalizowanie nieestetycznego wyglądu rozstępów. W zależności od ich wielkości konieczne może być kilka serii zabiegów, ponieważ laser nie usuwa całkowicie zmian skórnych, tylko je zmniejsza. Wykorzystywany sprzęt poprawia koloryt i teksturę w miejsca, w których występują niedoskonałości. Po skończonej serii zabiegów widać znaczną poprawę kondycji oraz zmniejszenie występowania niedoskonałości, które z czasem znikają całkowicie.

Laserowe usuwanie rozstępów najważniejsze przeciwwskazania

Jakiekolwiek wykonywane na skórze czy ciele człowieka zabiegi w użyciem lasera muszą być poprzedzone skrupulatnymi badaniami oraz wykluczeniem wszelkich przeciwwskazań. Jest to niezbędne, ponieważ jest to spora ingerencja w strukturę komórek skóry i doprowadzić może do pogorszenia się stanu zdrowia w przypadku niektórych schorzeń. Do głównych przeciwwskazań należą:

  • ciąża oraz okres karmienia piersią;
  • kilkunastodniowa opalenizna;
  • łuszczyca, cukrzyca i inne choroby przewlekłe;
  • alergie;
  • infekcje skóry;
  • nowotwór;
  • zaburzenia krzepnięcia.

Dzięki laserowi możliwe jest nieinwazyjne pozbywanie się szpecących rozstępów na skórze. Warto zapoznać się z ofertami gabinetów kosmetologicznych, które oferują tego typu zabiegi i zapisać się na konsultację. Rozstępy nie znikną same, dlatego nie ma powodu, by w nieskończoność czekać z podjęciem decyzji o ich usunięciu. Ponadto wśród pacjentów klinik coraz więcej kobiet i mężczyzn w różnym wieku, nie tylko kobiet po ciąży.

Artykuł powstał dzięki informacjom ze strony Idealnie.eu.