jogurt

Rano zwykle nie odczuwa się wielkiego głodu, dlatego zamiast zjeść śniadanie, pije się jedynie kawę. Nie jest to dobre rozpoczęcie dnia, nawet jeśli do kawy doda się bułeczkę albo ciastko.

Po takim posiłku szybko pojawi się głód, co będzie skutkować jedzeniem niezdrowych przekąsek. Jeśli będzie to jedynie kawa, tym bardziej nie wytrzyma się do obiadu. Lepiej zjeść musli rano, jest lekkie, a przy tym smaczne i pożywne.

Smaczne musli na śniadanie

Trzeba rano zjeść coś bardziej treściwego, by dostarczyć organizmowi energii i by zaczęła prawidłowo funkcjonować przemiana materii. Jeśli ktoś musi bardziej się starać, by mieć szczupłą sylwetkę, tym bardziej nie może pomijać śniadania. Chętnie przygotują sobie musli na śniadanie nawet te osoby, które nie lubią rano nic jeść. Jest to bardzo smaczny posiłek, a w dodatku są niezliczone jego warianty. Jego podstawa to płatki zbożowe z owocami, do których można dodać i inne składniki np. rodzynki albo orzechy. To wszystko można wymieszać z jogurtem albo z mlekiem. Owoce mogą być świeże albo suszone. Można wybrać różnorodne. Posiłek można osłodzić miodem. Takie śniadanie nigdy się nie znudzi. Można wypróbowywać różne połączenia smaków.

Musli – dobry wybór na pierwszy posiłek dnia

Miseczka musli to sycący i treściwy posiłek. Z samego rana zyska się sporą dawkę energii. Jeśli zjadło się taką porcję, by się najeść, to wystarczy ona do obiadu. Każdy ma inne zapotrzebowanie kaloryczne, trzeba to uwzględnić. Jeśli jest ono duże, to porcja musli musi być większa, a do płatków zbożowych trzeba dodać więcej dodatków. Jeśli się zje i szybko poczuje głód, oznacza to, że posiłek był za mało kaloryczny. Musli z płatkami i owocami to potężna dawka węglowodanów. Są one niezbędne do sprawnej pracy mózgu. Zjedzenie takiego posiłku pozytywnie wpłynie na układ odpornościowy. Zdrowe musli zawiera mnóstwo witamin i składników mineralnych. Są one niezbędne w równym stopniu dla zdrowia, co i dla dobrego samopoczucia. Jedząc tak smaczne i zdrowe śniadanie, zadba się jednocześnie o swój dobry humor.

Musli można zjeść w chłodniejszej albo cieplejszej wersji. Wymieszane z jogurtem to dobry wybór na ciepłe miesiące. Zimą, kiedy potrzebuje się czegoś bardziej rozgrzewającego, można zalać je ciepłym mlekiem. Warto też dodać do niego trochę cynamonu.