zabawki

Ubrania, pieluszki czy zabawki? Zakupienie prezentu dla niemowlaka może być bardzo trudne, gdy nie wiemy, czego mogą życzyć sobie rodzice. Jednak nawet pomimo tak dużego wyboru znalezienie czegoś interesującego może być bardzo trudne. Przygotowaliśmy kilka mądrych pomysłów na prezent dla dziecka. Zapraszamy do ich sprawdzenia!

Gdy jesteśmy zaproszeni do zobaczenia maluszka, który niedawno przyjechał do domu, lub też na roczek, wtedy zwykle zastanawiamy się, co zakupić na prezent. Najlepiej, aby wcześniej skonsultować się z rodzicami, którzy będą mogli podpowiedzieć, jaki upominek sprawdzi się najlepiej. Czasami jednak nie mamy takiej możliwości lub chcemy sprawić niespodziankę. Wobec tego pojawia się pytanie – co zakupić?

Zabawki sensoryczne

To dobry wybór nawet dla malucha od pierwszego dnia życia. Zabawki sensoryczne dla niemowląt, czyli specjalne szmatki, szeleściki, piłeczki czy kostki mogą być strzałem w dziesiątkę. Zabawki te wykonane są w kontrastowych kolorach, dlatego natychmiast przyciągają uwagę dziecka. Są przy tym łatwe w trzymaniu przez małe rączki i mogą także służyć jako gryzak. Poza tym wcale nie są bardzo drogie – kosztują zwykle od 10 do 40 złotych.

Książeczki

Chociaż maluch nie może jeszcze czytać i rozumieć wszystkich słów, które do niego mówimy, to mogą robić to rodzice. Czytanie książeczek może stać się małym rytuałem przed snem, dzięki czemu dziecko może łatwiej zasnąć.

Pchacz

To propozycja dla dzieci, które jeszcze nie potrafią chodzić samodzielnie – takie zabawki dla niemowlaka bardzo w tym pomagają. Pchacz może być jednocześnie chodzikiem oraz interaktywną zabawką edukacyjną z wieloma ciekawymi gadżetami przyciągającymi uwagę.

Pieluszki

To propozycja na prezent z kategorii praktycznej. Jeżeli maluch ma już dużo zabawek, możemy kupić coś, co będzie przydatne na co dzień i odciąży nieco budżet rodziców. Pieluszki jednorazowe to sprawdzony wybór. Możemy kupić też specjalny tort z pieluszek, który może mieć też dodatkowe upominki, na przykład grzechotkę.