komórka

Aby chronić swoją prywatność w sieci, trzeba wybierać rozwiązania gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa. Korzystając z popularnych komunikatorów, możemy spodziewać się, że prędzej czy później nasze urządzenie może zostać zainfekowane.

Korzystanie ze zwykłych komunikatorów wiąże się z dużym ryzykiem

Popularne komunikatory nie są zwykle wyposażone w zabezpieczenia, które zapobiegają wyciekom informacji z naszych telefonów. Pomimo tego wciąż ich używamy, narażając się na ataki hakerów. Chociaż świadomość problemu cyberprzestępczości jest coraz większa, użytkownicy myślą, że akurat nimi nikt się nie zainteresuje. Jest to błędne przekonanie. Przestępcy nie zawsze czyhają wyłącznie na sławne osoby.

Nieopatrznie klikając linki, które wysyłają nam podejrzane konta, lub wchodząc na nierzetelne witryny, sami pobieramy złośliwe oprogramowanie. Jeśli znajdzie się na naszym urządzeniu, natychmiastowo zaczyna swoje działanie – dyskretnie lub wręcz przeciwnie. Oprogramowanie szpiegujące uzyskuje dostęp do naszej lokalizacji, śledzi miejsca, które często odwiedzamy. Gromadzi informacje na nasz temat. Często dochodzi także do przechwycenia widoku ekranu urządzenia, a także nagrywania połączeń oraz wideorozmów.

Dużym problemem jest także przejęcie przez przestępców danych uwierzytelniających do kont bankowych oraz kart kredytowych.

Bezpieczny komunikator to linia ochrony przed działaniem złośliwego oprogramowania

Przed wybraniem konkretnego bezpiecznego komunikatora, warto sprawdzić, czy warto mu zaufać. Na początku dobrze jest zebrać informacje na temat jego działania, być może został przetestowany przez fachowców, którzy określili jego skuteczność. Aplikacja powinna odpierać ataki hakerskie oraz sprawdzać, czy może telefon został już zainfekowany. Skoro głównym zadaniem programu jest ochrona naszej prywatności, jego serwery nie powinny gromadzić informacji na nasz temat. Oznacza to, że SMS-y, połączenia głosowe oraz widerozmowy nie mogą być zapisywane ani archiwizowane.

Anonimowość, prywatność i bezpieczeństwo – która aplikacja charakteryzuje się tymi cechami?

Polska aplikacja UseCrypt Messenger to innowacyjna ochrona przed atakami złośliwego oprogramowania. Jej skuteczność potwierdzają globalni eksperci. Wyróżnia się wysoką efektywnością, jeśli chodzi o ochronę prywatności i anonimowości w sieci. Komunikator wykorzystuje szyfrowanie wiadomości end-to-end, dzięki czemu tylko osoby biorące udział w czacie są w stanie je zobaczyć na swoich urządzeniach. Ponadto aplikacja potrafi określić, czy na telefonie znajduje się program szpiegujący, jeśli występuje ryzyko wycieku informacji, blokuje możliwość wysłania wiadomości.

Co więcej, UseCrypyt Messenger oferuje użytkownikowi pełną anonimowość adresu IP. Lokalizacja oraz treść rozmów są dzięki temu bardzo dobrze chronione. Do tego aplikacja jest zabezpieczona przez niezależne hasło, czyli różne od tego, które ochrania system operacyjny. Dzięki bezpiecznemu komunikatorowi możemy skutecznie bronić się przed przestępcami i mieć pewność, że nasze dane nie trafią do niepowołanych osób.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie