kobieta

Usuwanie trądziku jest niezwykle trudne, a wszystko przez jego złożone przyczyny. Obecnie nie tylko trądzik młodzieńczy stanowi zmorę społeczeństwa, ponieważ ten defekt coraz częściej dotyka również osób dojrzałych. Co więcej, ślady po trądziku często pozostają pomimo, że krostki dawno zniknęły. Kremy, żele do mycia, a nawet doustne środki na trądzik często nie przynoszą efektów. Rozwiązaniem tego powszechnego problemu z cerą może być usuwanie trądziku laserem. Jednym ze sposobów jest laseroterapia Sebacia, która pozwala na niefarmakologiczne leczenie zmian trądzikowych.

Poprosiliśmy o opinie i wyjaśnienie, na czym polega zabieg Sebacia na trądzik, ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy wykorzystują tą innowacyjną metodę na co dzień. Poznajcie zasadę działania Sebacia, czyli sposobu na trądzik młodzieńczy i różowaty!

Usuwanie trądziku laserem – najskuteczniejszy sposób

Trądzik powstaje u osób niezależnie od wieku. Ze względu jednak na fakt, iż najczęściej dotyka osób w okresie dojrzewania, określa się go jako trądzik młodzieńczy. Nie byłoby w nim niczego złego, gdyby nie to, że zmiany pojawiające się w młodości często trwają znacznie dłużej. Co więcej, ślady po trądziku, jak blizny i przebarwienia, niestety potrafią uprzykrzyć kolejne lata życia. Zdarza się również, że trądzik pojawia się u osób dojrzałych, a nawet starszych, co wiąże się m.in. z gospodarką hormonalną, stresem, sposobem życia lub współistniejącymi chorobami.

Podstawą powstawania trądziku są mieszki włosowe, w których gromadzą się bakterie. Nadmierne wydzielanie łoju to kolejna przykra dolegliwość towarzysząca zmianom trądzikowym. Choć przyczyny trądziku nie są do końca znane, prawdą jest, że za powstawanie nieestetycznych krostek odpowiadają bakterie oraz nadmierna aktywność gruczołów łojowych.

Leczenie trądziku najczęściej polega na przyjmowaniu środków o działaniu przeciwbakteryjnym oraz na stosowaniu zewnętrznych preparatów do higieny, które zwężają pory i odkażają cerę. Każdy, kto miał problem z trądzikiem wie jednak, że działania takie nie zawsze są skuteczne. Co gorsza, krostki pozostawiają blizny oraz są przyczyną pojawiania się przebarwień po trądziku. W konsekwencji jest problem często deformujący kontur twarzy, przysparzający wielu kompleksów i niejednokrotnie bolesny, ponieważ rozdrapane krostki podczas gojenia swędzą i pieką. Jak więc usunąć trądzik szybko i skutecznie? Za najlepszy sposób na trądzik uznaje się laseroterapię!

Sposób na trądzik – laser i złoto!

Jednym ze sposobów na skuteczne usuwanie trądziku jest zabieg Sebacia. Jest to leczenie laserem, jednak poza promieniami lasera metoda ta wykorzystuje również mikrocząsteczki złota. W praktyce oznacza to, że zyskujemy dwa działania istotne w przypadku usuwania trądziku:

  • Usuwanie trądziku laserem Sebacia polega na tym, że wiązka promieni poprzez działanie termiczne zwęża pory. Dzięki temu dochodzi do redukcji wydzielania łoju i długotrwałego wyeliminowania zmian trądzikowych.
  • Połączenie lasera z wykorzystaniem mikrocząsteczek złota działa na skórę odkażająco, ponieważ wspomniane cząsteczki wykazują właściwości silnie przeciwbakteryjne.

Usuwanie trądziku laserem – na jakie partie ciała może być stosowany zabieg Sebacia?

Trądzik różowaty lub zwyczajny może pojawiać się nie tylko na twarzy, choć właśnie na tej partii ciała zwykle przysparza najwięcej problemów estetycznych. Bardzo często trądzik powstaje również na dekolcie, na plecach, czy ramionach. Co ważne, laseroterapia Sebacia pozwala na usuwanie trądziku z pleców, dekoltu, twarzy, czy każdej innej części ciała dotkniętej zmianami trądzikowymi.

Innowacyjna technologia pozwala na uzyskanie zadowalających efektów już po pierwszej serii zabiegowej, natomiast w przypadku znacznych zmian zaleca się przeprowadzenie zabiegu trwającego ok. 40 minut w 2-3 sesjach powtarzanych co tydzień. Pełny efekt końcowy w postaci wyeliminowania lub znacznej redukcji trądziku uzyskujemy po ok. 2-3 miesiącach od ostatniego zabiegu.

Umów się na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie i sprawdź najnowsze metody skutecznego usuwania trądziku!