kobieta

Obecnie możliwości zmiany koloru włosów są właściwie nieograniczone, jednak najlepsze efekty osiągniesz, udając się do profesjonalistów. W salonach L’Oreal koloryzacja profesjonalna wykonywana jest przez specjalistów, a efekty zadowalają nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli więc potrzebujesz odświeżenia koloru czy radykalnej zmiany i zależy ci na dobrze wykonanej koloryzacji – nie zastanawiaj się, tylko zarezerwuj wizytę. Fryzjerzy z salonów L’Oreal profesjonalne farbowanie wykonają z odpowiednią precyzją, dobiorą najlepszą farbę oraz jedną z technik koloryzacji włosów, tak by wyniki metamorfozy były jak najlepsze.

L’Oreal koloryzacja profesjonalna – gwarancja efektów

Kolor włosów to cecha wyglądu, którą bardzo łatwo zmienić. Nie jest tak radykalna, jak drastyczna zmiana długości, a może dać lepsze efekty. Dobrze dobrany kolor włosów może bowiem zmienić wygląd twarzy i odmłodzić ją czy też wyszczuplić, a także uatrakcyjnić wygląd. Dlatego koloryzacja powinna być wykonywana w salonie piękności, czyli w miejscu, gdzie specjaliści mogą doradzić, jakie metody koloryzacji włosów sprawdzi się najlepiej i jaki odcień pasuje do danej karnacji.  W salonach L’Oreal koloryzacja profesjonalna wykonywana jest przez fryzjerów, którzy służą radą i pomogą wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Dla jednej osoby świetnym wyborem będzie henna, inni postawią na profesjonalny produkt do koloryzacji.

Techniki koloryzacji włosów

Sposobów na koloryzację i odświeżenie koloru włosów jest wiele. To, jaki zostanie wybrany, zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji danej osoby oraz od panującej obecnie mody. Nie bez znaczenia jest także kolor wyjściowy, ponieważ co innego można wyczarować na włosach ciemnych, a co innego na jasnych. Często w przypadkach radykalnej zmiany koloru z ciemnych pasm przed farbowaniem włosów potrzebna jest dekoloryzacja – zdejmowanie koloru, lub rozjaśnienie włosów, by możliwe było nałożenie koloru odpowiadającego wymaganiom klienta. Dobrze wykwalifikowany fryzjer w salonie ustali plan działań do otrzymania wymarzonego koloru i dobierze style farbowania włosów.

Wśród obecnie panujących trendów w koloryzacji włosów, najpopularniejsze są:

  • ombre, czyli połączenie ciemniejszego koloru na górze i jaśniejszych końcówek. Można łączyć ze sobą różne odcienie, by osiągnąć ciekawe i oryginalne efekty
  • sombre – soft ombre, czyli efekt podobny o ombre, lecz delikatniejszy i bardziej subtelny. Wygląda naturalnie i dobrze na każdym kolorze włosów, może także pomóc w ich optycznym zagęszczeniu
  • balejaż – ten efekt wciąż jest modny. Dodaje kolorowi wielowymiarowości i świeżości
  • kolorowe odrosty – to trend dla odważnych. Farbuje się odrosty na wybrane kolory, by nadać włosom niecodzienny wygląd

W salonach L’Oreal koloryzacja profesjonalna wykonywana jest z użyciem innowacyjnej metody Smartbond. Jest to dodatek do farbowania włosów oraz dekoloryzacji, czyli usuwania pigmentu, który pomaga dbać o pasma w trakcie zabiegu i jednocześnie je pielęgnować.

Smartbond – farba do włosów nie zniszczy kosmyków

Smartbond to dodatek do farbowania, stosowany w salonach L’Oreal. Koloryzacja przebiega dzięki niemu bezproblemowo, a włosy są wzmacniane i odżywiane. Jak to działa? Wszystko jest zasługą kwasu maleinowego, który w znaczący sposób ogranicza uwrażliwienie włosów. Polimery i ceramidy wpływają na wygładzenie włosa i pozostawiają go po zabiegu  wygładzonego i lśniącego. Warto także zaznaczyć, że użycie Smartbond nie wpływa na czas koloryzacji ani nie zmienia efektu kolorystycznego, jest więc idealnym dodatkiem do każdego zabiegu. Warto więc wykonać farbowanie w salonie fryzjerskim L’Oreal, koloryzacja profesjonalna zostanie przeprowadzona bezpiecznie i solidnie.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Chociaż w salonach L’Oreal farbowanie włosów nie osłabia pasm, włosy farbowane, jak każde, potrzebują pielęgnacji. W przypadku pasm, na których zastosowano koloryzację dobranie odpowiednich metod dbania o włosy jest o tyle ważne, że mogą zapobiec wypłukiwaniu się koloru, pielęgnować jego intensywność i zapewniać włosom blask. Troska o farbowane włosy obejmuje przede wszystkim odpowiednie ich odżywianie. Warto sięgać po produkty przeznaczone dla włosów farbowanych, które często zawierają dodatki wzmacniające kolor i ochraniające go przed słońcem i promieniowaniem UV. Odpowiedź na pytanie, jak dbać o włosy farbowane jest bardzo prosta – wystarczy wybierać odpowiednie kosmetyki i odżywiać swoje kosmyki tak, jak zwykle, by były zdrowe, lśniące i piękne.