uroda

Od kilku lat rośnie w Polsce zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej. Klientkami klinik urody nie są już tylko aktorki i celebrytki, a coraz częściej zwykłe kobiety. Czym powinny się kierować, wybierając klinikę medycyny estetycznej?

Najważniejszą kwestią, na jaką powinny zwrócić uwagę przyszłe klientki kliniki urody, jest renoma, bezpieczeństwo i poczucie dobrze rozumianej intymności, które powinno towarzyszyć zabiegom. To absolutne minimum, jakie powinna zapewniać swoim pacjentom klinika. Dobre kliniki urody oferują również swoim klientom możliwość konsultacji przed zabiegiem oraz indywidualnego przygotowania długofalowych planów terapii oraz zabiegów.

Bezpieczeństwo zabiegów medycyny estetycznej

Wszystkie zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, zarówno te inwazyjne jak i nieinwazyjne, wymagają zachowania najwyższych norm higieny bezpieczeństwa. Dobra klinika urody musi posiadać idealnie funkcjonujący, poddawany częstym przeglądom profesjonalny sprzęt, najwyższej klasy. Sprzęt ten musi być obsługiwany przez wyspecjalizowaną kadrę lekarzy i kosmetologów, poddawanych regularnym szkoleniom, dotyczących zarówno innowacyjnych zabiegów i metod poprawiania urody, jak i używanych preparatów. Istotne jest, by klinika urody zapewniała swoim pracownikom certyfikowany sprzęt, kosmetyki i preparaty najwyższej klasy renomowanych firm. Najlepszym gwarantem tego, że wybrana przez nas klinika świadczy usługi najwyższej jakości, spełniając przy tym wszystkie normy bezpieczeństwa, są uzyskane przez klinikę urody rekomendacje i certyfikaty. Nie bez znaczenia są też znane nazwiska lekarzy. Warto dokładnie zapoznać się ze stroną internetową kliniki, którą bierzemy pod uwagę oraz popytać na miejscu o doświadczenie, certyfikaty i wyróżnienia.

Intymny nastrój kliniki urody

Kobiety decydują się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej, regeneracyjnej, laseroterapii, ginekologii estetycznej czy kosmetologii, ponieważ chcą czuć się bardziej atrakcyjne. Niektóre z tych metod ingerencji we własne ciało i urodę powinny zdecydowanie zostać tajemnicą pacjentki. Bardzo ważne jest, by klientka, która pierwszy raz przekracza progi kliniki medycyny estetycznej, poczuła się dobrze i bezpiecznie. Niebagatelną rolę gra tu podejście zatrudnionej w klinice kadry, zapewniającej poczucie absolutnej akceptacji, bezpieczeństwa i intymności.

Holistyczne podejście

Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, ze tradycyjna medycyna leczy konkretny obszar ciała człowieka, szkodząc przy tym innym organom. Niestety polscy lekarze rzadko reprezentują holistyczne podejście do organizmu człowieka. Są jednak miejsca, które otaczają pacjenta kompleksową opieką z wielu różnych dziedzin zdrowia i urody. Mogą to osiągnąć dzięki wykwalifikowanej kadrze m.in. z dziedzin: laseroterapii i medycyny estetycznej, dietetyki i żywienia, anti-aging, ginekologii estetycznej, endokrynologii i innych. W tego typu klinice urody lekarz prowadzący, na podstawie całościowego oglądu wyglądu i kondycji klientki, stawia diagnozę i sugeruje możliwe rozwiązania. Może zaproponować m.in. długofalowy plan zabiegów, którego efektem jest osiągnięcie przez pacjentkę doskonałej harmonii psychofizycznej.