kAWA

Czarną kawę można pić z różnych powodów. Niektórzy piją ją dla mocnego smaku, inni dla pobudzenia czy poprawy koncentracji. Miłośnicy kawy latte także mają swoje powody! Poznaj trzy najczęściej wymieniane argumenty zwolenników picia latte macchiato.

Jaka dokładnie jest latte?

Kawa latte macchiato – bo tak brzmi pełna nazwa tego napoju – jest delikatną kawą mleczną. Już sama jej nazwa wiele o niej mówi: tłumacząc z języka włoskiego, latte macchiato oznacza „zakropione mleko”. Latte bowiem to przede wszystkim gorące mleko, dobrze spieniona sprężysta pianka i odrobina aromatycznego espresso przyrządzonego w ekspresie do kawy.

Tradycyjnie serwujemy latte w dużej szklance. Dzięki temu możemy podziwiać trzy warstwy kawy w pełnej okazałości – mleko, kawę i puszystą mleczną piankę. Ale nie tylko ze względu na elegancki wygląd warto ją pić!

Latte sprzyja odprężeniu

Espresso ma nas szybko otrzeźwić. Cappuccino ożywić, jeśli mamy nieco więcej czasu. A latte? Trudno mówić w tym przypadku o szczególnym działaniu pobudzającym. Zazwyczaj delektujemy się po prostu jej obłędnym smakiem. To delikatna kawa, która sprzyja raczej relaksowi. Kojarzymy ją głównie z leniwymi sobotnimi porankami albo popołudniowymi wyjściami ze znajomymi.

Przy latte lubimy rozmawiać

Właśnie to jest kolejny powód, dla którego wybieramy latte. Ta kawa idealnie pasuje do spotkań z przyjaciółmi! Lubimy rozmawiać przy kawie i nie chcemy, żeby skończyła się ona zbyt szybko. Duża mleczna kawa sprosta temu zadaniu jak żadna inna. Możemy zatopić się w rozmowie i raz na jakiś czas rozgrzać się łykiem smacznej latte macchiato.

Latte daje pole do popisu

Lubisz eksperymentować? Z latte jest to możliwe! Spróbuj latte macchiato od NESCAFÉ® Dolce Gusto®. W hermetycznie zamkniętych kapsułkach umieszczono nie tylko urzekający aromat kawy, lecz także smakowe dodatki. Masz ich całe mnóstwo do wyboru: choćby w postaci karmelu, wanilii czy migdałów (jak np. w kawie latte macchiato amaretto). Jedyne, czego potrzebujesz, aby przyrządzić taką latte, to express do kawy i odpowiednie kapsułki!