kasa fiskalna

Przedsiębiorcze kobiety to jeden z symboli dzisiejszych czasów. Panie w każdym wieku coraz częściej zakładają własne działalności gospodarcze i odnoszą sukcesy na polskim rynku. Współczesne businesswoman powinny jednak pamiętać o tym, że już niedługo zmienią się przepisy w sprawie kas rejestrujących. A nowe regulacje prawne będą związane z wprowadzeniem w Polsce systemu fiskalizacji online.

Wybór kasy a nowe przepisy fiskalne

Obecnie świadczenie usług na rzecz klientów indywidualnych w wielu przypadkach wymaga korzystania z kasy rejestrującej oraz wystawiania paragonów. Podobnie jest zresztą w sytuacji, gdy firma sprzedaje różne produkty osobom fizycznym. Dlatego praktycznie każdego dnia w polskich przedsiębiorstwach wdrażane są urządzenia pozwalające na zgodne z przepisami prowadzenie ewidencji.

Jednakże, aktualnie przy wyborze kasy fiskalnej warto mieć na uwadze, że w 2018 roku wejdzie w życie Rozporządzenie w sprawie nowych wymogów technicznych dla technologii tego typu. W związku z tym, także polskie businesswoman, które będą w najbliższym czasie szukały odpowiednich urządzeń rejestrujących, powinny pamiętać o tym, że mogą sięgnąć po modele z certyfikatem Online Ready. Czym te kasy różnią się od standardowych rozwiązań dla firm? I jakie dodatkowe funkcje zaoferują?

Dostosowanie urządzenia do wymogów systemu online

Pisząc w największym skrócie, kasy fiskalne Online Ready to modele, które w przyszłości będzie można dostosować do wymogów nowego systemu. Sama modernizacja urządzenia ma zaś przebiegać w taki sposób, aby firma nie była zmuszona do przerywania pracy na długi czas. Ponadto, za sprawą kasy rejestrującej, która będzie gotowa na działanie w trybie online, zniknie konieczność wymiany dotychczasowej technologii. Co z kolei przełoży się na mniejsze koszty dostosowania działalności do nowych przepisów fiskalnych.

Przy okazji warto podkreślić, że wśród modeli posiadających gwarancję Online Ready znalazły się nowoczesne kasy rejestrujące, które charakteryzują się atrakcyjnym designem. Jednym z urządzeń tego typu jest np. Elzab K10. Wspomniana kasa wyróżnia się nie tylko obecnością kolorowego panelu dotykowego. Jest to także model, który można zamówić w wybranej wersji kolorystycznej. Co więcej, K10 to wyjątkowo poręczne i lekkie urządzenie. Dzięki temu kasa fiskalna od Elzab sprawdza się również w przypadku działalności mobilnej.

Dodatkowe funkcje kas od 2018 roku

Z pozoru kasy rejestrujące online nie będą się znacząco różniły od urządzeń wykorzystywanych obecnie. Ale tylko z pozoru… Modele tego typu pozwolą np. na wystawianie i wysyłanie elektronicznych paragonów fiskalnych. Dokument w formie cyfrowej będzie można zrealizować zawsze wtedy, gdy klienci firmy o to poproszą. Ponadto, nowe kasy rejestrujące zostaną przystosowane do obowiązku współpracy z centralnym systemem informatycznym (zyskają odpowiednie protokoły oraz interfejsy komunikacyjne). W praktyce będzie to polegało na tym, że urządzenia fiskalne zaczną na bieżąco transmitować najważniejsze informacje, m.in. na temat zarejestrowanych transakcji, do serwerów nadzorowanych przez Ministerstwo Finansów.