jesień

Co zrobić, kiedy szafa pęka w szwach, ale nie wiadomo w co się ubrać? Odpowiedź na to mają Francuzi, którzy posiadają niewiele, ale dobrych jakościowo i pasujących do siebie ubrań. Warto więc zorganizować sobie garderobę w taki sposób, aby wszystkie elementy ze sobą współgrały. Nie jest to bardzo kosztowne, tym bardziej, że w sklepach można wykorzystać różne kody rabatowe.

Sezonowe promocje

Do budowania szafy kaspułowej warto wykorzystać sezonowe wyprzedaże i kody rabatowe, dzięki którym nie odczujemy tak bardzo wydatków związanych z zakupami. Najpierw jednak należy zrobić przegląd swoich ubrań i zostawić to, co jest dobrej jakości i w czym dobrze się czujemy. Następnie ubrania dobieramy do pory roku i te, których obecnie nie nosimy, chowamy do osobnej szuflady lub pudełka, po to aby nie zajmowały miejsca w naszej szafie. A na jesień przygotowujemy bluzki i koszule z długim rękawem, spodnie, spódnice oraz swetry.

Podział ubrań

Szafa kapsułowa to nasze ubrania codzienne, w których chodzimy do pracy, szkoły czy na zakupy. Nie wilcza się do niej bielizny, piżam czy ubrań sportowych. Osobną kategorię stanowią również ubrania wyjściowe, na specjalne okazje, jak stroje wizytowe czy wieczorowe. Do szafy nie wlicza się poza tym akcesoriów, czyli szalików, chustek, czapek, torebek i butów, oraz okryć wierzchnich. Te ostatnie, razem z koszulkami/podkoszulkami zaliczane są do dodatków nadprogramowych.

Mając ograniczoną liczbę ubrań można wybrać te, które są zdecydowanie wyższej jakości. Zamiast poliestrowej koszuli kupić jedwabną bluzkę, zamiast swetra z akrylu kupić kaszmirowy. Oczywiście takie ubrania są droższe, dlatego podczas zakupów warto wykorzystać dostępne kody rabatowe. To ułatwi podjęcie decyzji.

Jak zorganizować swoją szafę?

Należy zacząć od przemyślenia swojego stylu życia. Czy w pracy obowiązuje nas sztywny dress code? Czy możemy pozwolić sobie na odrobinę swobody? Lubimy elegancję, czy stroje bardziej ekstrawaganckie albo na luzie? W ciągu dnia dużo się przemieszczamy czy raczej spędzamy osiem godzin przed biurkiem? Warto wziąć pod uwagę także swoje ulubione kolory, nie trzeba zmuszać się do noszenia tego, czego się nie lubi. Na koniec oczywiście własny styl – miłośniczka spodni nie będzie się czułą dobrze w spódnicy, a fanka szpilek – w płaskich mokasynach. Promocje w sklepach mogą być czasem pułapką, która sprawia, że kupujemy to, co nie jest nam potrzebne. Dlatego warto sprawdzić dostępne kody rabatowe – dzięki nim nie jest się zależnym od aktualnych wyprzedaży.

Nie istnieją elementy, które muszą znaleźć się w każdej szafie. W szafie kapsułowej jej główną ideą jest ograniczenie ilości posiadanych rzeczy oraz ich umiejętne łączenie. Przykładowo miłośniczki wzorzystych bluzek powinny zdecydować się na gładkie doły.

Przykładowa szafa na jesień

Jak może wyglądać przykładowa szafa na jesień dla aktywnej zawodowo mamy? Dwie pary spodni, jedna spódnica, dwie koszule, dwie bluzki oraz trzy sukienki to zestaw, z którego można stworzyć kilka ciekawych stylizacji. Do tego przydadzą się dodatkowe akcesoria, jak kilka t-shirtów, kardigan, kamizelka, płaszcz i przynajmniej dwie pary butów. Charakteru dodadzą dodatki w postaci biżuterii, szala, kapelusza i rękawiczek czy torebki. Wzory i kolory należy dobrać do swoich upodobań. Warto pamiętać o tym, żeby wybierać naturalne materiały, takie jak bawełna, len, jedwab czy wełna. Kody rabatowe, które pomogą w jesiennych zakupach, dostępne są na stronie internetowej https://zrabatowani.pl/ .