mama

Ciąża to niesamowity i wyjątkowy okres w życiu przyszłych rodziców. To czas gdy przygotowujemy się do roli bycia mamą i tatą, czas kiedy tak naprawdę wszystko się zmienia. Wyobrażamy sobie jakie będzie nasze dziecko, jakimi będziemy rodzicami, zastanawiamy się czy sprostamy temu zadaniu. Te dziewięć miesięcy to właśnie ten moment kiedy w naszym życiu dokonują się ogromne zmiany.

Ciąża to również piękny okres, który warto sfotografować. Zdjęcia te będą wyjątkową pamiątką zarówno dla rodziców jak i dla dziecka, które wtedy było jeszcze w brzuszku. Taką sesję ciążową najlepiej jest wykonać u profesjonalnego fotografa, który uwieczni te wyjątkowe chwile na zdjęciach.

Kiedy najlepiej jest wykonać sesję brzuszkową oraz jak się do niej przygotować?

Większość fotografów wykonuje sesje ciążowe pomiędzy 6-9 miesiącem ciąży. Tak naprawdę dużo zależy od wielkości brzuszka oraz samopoczucia przyszłej mamy. U niektórych kobiet już w 6 miesiącu ciąży ładnie widać brzuszek, u innych jest on słabo widoczny. Warto poczekać na taki moment gdy będzie on ładnie zarysowany. Lepiej nie odkładać sesji a ostatni moment gdyż z reguły kobiety przed porodem zaczynają puchnąć, zmieniają im się rysy twarzy i mają wiele dokuczliwych dolegliwości. Warto też pamiętać, że czasami rozwiązanie ciąży następuje szybciej i po prostu możemy nie zdążyć z wykonaniem sesji.

Jak się przygotować do sesji?

Na pewno należy zadbać o odpowiedni makijaż. Warto pamiętać, że aparat bywa bezlitosny więc często makijaż wykonany w domu po prostu się nie sprawdzi. Lepiej udać się do profesjonalnej wizażystki, która potrafi wykonać makijaż do sesji zdjęciowej. Jeżeli chodzi o fryzurę to włosy powinny być przede wszystkim świeże, można je delikatnie pokręcić oraz nadać im objętości aby fryzura nie była płaska.

Ważna też jest depilacja, szczególnie jeśli zdjęcia będą wykonywane w studiu, pamiętajmy, że fotograf to nie magik, a za duże zmiany i retusz z reguły trzeba dodatkowo zapłacić.

Należy zadbać również o wygląd przyszłego taty. Jeżeli nosi brodę powinna być ona ładnie przycięta, jeżeli nie to warto by był świeżo ogolony. Warto również zwrócić uwagę na fryzurę oraz paznokcie. Jeżeli chodzi o kwestię ubioru to wszystko zależy od tego w czym tata czuje się dobrze, warto jednak posłuchać fotografa jeżeli chodzi o kolorystykę ubrań, ma to ogromny wpływ na efekt końcowy na zdjęciach.

Sesja ciążowa to wspaniała pamiątka dla przyszłych rodziców. Zdjęciami z sesji mogą oni obdarować swoich rodziców, czyli przyszłych dziadków. Takie zdjęcie za parę lat będą przywodziły na myśl cudownie wspomnienia o pięknym okresie 9-miesięcznej podróży w oczekiwaniu na mały skarb.