kosmetyki

Wiele kobiet w poszukiwaniu źródeł piękna korzysta z produktów dostępnych w domowym zaciszu. Kosmetyki przygotowywane w domu mogą być nie tylko tańsze, ale też zdrowsze. Warto się zapoznać z przynajmniej niektórymi z nich.

Przygotowanie domowego peelingu albo maseczki regenerującej nie zabiera mnóstwa czasu. Natomiast efekty jakie uzyskujemy przy ich stosowaniu są niejednokrotnie lepsze od kosmetyków znanych marek, jakie oglądamy na sklepowych półkach. Po drugie, takie kosmetyki są także tańsze. Niejedna pani domu zmuszona cięciem budżetu domowego z nostalgią ogląda sklepowe półki, na których ceny jakie osiągają reklamowane produkty przyprawiają o zawrót głowy. Po trzecie, domowe sposoby na piękny wygląd są banalnie proste. Wystarczy poznać zalety niektórych produktów spożywczych aby w niedługim czasie cieszyć się pięknymi włosami oraz blaskiem odżywionej cery. O to kilka przykładów (niektóre inspiracje za smartnest.pl).

Peeling kawowy

Fusy z kawy pozostające na dnie filiżanki lub w ekspresie idealnie nadają się do złuszczania zrogowaciałego naskórka. Wystarczy połączyć je z oliwą z oliwek i dokładnie wymieszać. Działanie peelingujące drobinek kawy połączone wraz z nawilżającą mocą oliwy z oliwek sprawia, że skóra staje się aksamitnie gładka. Wmasowanie takiego peelingu kawowego w skórę po wykonaniu zabiegu kawowego nie jest już konieczne.

Balsam do ust

Innym ciekawym pomysłem na kosmetyczne DIY może być balsam do ust. Na bazie oleju kokosowego, wosku pszczelego i odrobiny olejku eterycznego możesz przygotować własny balsam. Dzięki temu może być dokładnie taki jak chcesz, żeby był. Możesz go później wykorzystać na własne potrzeby lub jako drobny prezent.

Sól i oliwa z oliwek do pielęgnacji stóp

Wiele osób boryka się z szorstkimi piętami. Skutecznym sposobem na piękne i zadbane stopy jest peeling z soli kuchennej połączonej z oliwą z oliwek. Aby spotęgować efekt nawilżenia po solnym peelingu, przed snem należy nałożyć grubą warstwę kremu, następnie owinąć stopy folią spożywczą oraz założyć grube skarpetki. Rano stopy będą w doskonałej kondycji. Kuracja ta szczególna polecana jest latem, gdy częściej chodzimy w odkrytych butach.

Lśniące włosy przy użyciu jajek

Nasze babcie z lubością wmasowywały białka oraz żółtka jaj we włosy. Dzięki zawartych w nich składnikach włosy w krótkim czasie powrócą do doskonałej kondycji ciesząc nas swoim blaskiem. Warto więc, przygotowując jajecznicę, odłożyć kilka kurzych jaj i przygotować sobie z nich kuracje odbudowującą oraz nawilżającą.

Każda lodówka kryje w sobie ogromną studnię naturalnych kosmetyków. Nie zapominajmy także iż w dobie wszechobecnych alergenów natura jest niezastąpiona.