okulary

Wiele osób obawia się takiego zabiegu jak leczenie kanałowe. W niektórych przypadkach jest ono jednak niezbędne. Wszystko dlatego, że pacjenci często bagatelizują kwestię higieny jamy ustnej. Zbyt rzadko lub w ogóle nie szczotkują zębów. Często robią to też bardzo niedokładnie i w pośpiechu. To oczywiście stwarza znakomite warunki do rozwoju próchnicy. Jeśli zatem nie chcecie, aby w najbliższym czasie było wykonywane w Waszym przypadku leczenie kanałowe, to warto postępować zgodnie z zaleceniami Waszego dentysty. Obecnie coraz więcej osób stosuje irygatory stomatologiczne. Dlaczego należy to robić?

Jakie są najważniejsze zalety takich urządzeń?

Aktualnie dobry dentysta coraz częściej jest zwraca uwagę swoim pacjentom na ten aspekt. Chodzi nie tylko o to, aby minimum 2 razy dziennie myć zęby – co najmniej przez 3 minuty. Ważne jest też, aby stosować odpowiednie nici dentystyczne czy płyny do płukania jamy ustnej. Dobrym rozwiązaniem są także irygatory. Należy podkreślić, że sprawiają one, że zęby po prostu wyglądają lepiej i są zdrowsze. Dzięki temu liczne usługi stomatologiczne związane z doprowadzeniem ich do odpowiedniego stanu – jak leczenie kanałowe – nie są konieczne. Czym charakteryzuje się taki produkt? Warto wiedzieć, że irygatory to urządzenia, które służą do codziennej higieny. Pozwalają dokładnie i skutecznie wyczyścić przestrzenie, do których standardowe szczoteczki niestety często nie docierają. Dzięki temu wszystkie miejsca są dokładnie oczyszczone z resztek pokarmowych. To oczywiście sprawia, że zęby są nie tylko białe, ale także zdrowe. Jest zdecydowanie mniejsze prawdopodobieństwo, że dana osoba będzie miała kłopoty z próchnicą.

Zadanie dentysty

Warto zaznaczyć, że profesjonalny dentysta często poleca tego typu produkty także dlatego, że są to elementy, które dodatkowo masują dziąsła oraz stymulują ich ukrwienie. To powoduje, że te elementy jamy ustnej szybciej się regenerują. Jest to między innymi bardzo ważne dla osób posiadających aparaty ortodontyczne. Wszystko dlatego, że nierzadko powodują one powstawanie ran wewnątrz jamy ustnej. Nic więc dziwnego, że ortodonci radzą pacjentom, aby ci stosowali właśnie irygatory. Dzięki temu dziąsła są po prostu w lepszej kondycji.