kobieta

Wakacje to czas odpoczynku i oderwania się od codzienności. Często jednak przygotowania do wakacji czy urlopu zabijają całą radość płynącą z wypoczynku – wszystko to dlatego, ze przed wyjazdem należy dopilnować bardzo dużo różnego typu rzeczy.

Co zabrać?

Jednym z nich jest spakowanie wakacyjnej torby, tak żeby niczego w niej nie zabrakło. Warto więc pakowanie się rozpocząć nieco wcześniej – przynajmniej od przygotowania listy rzeczy, które koniecznie powinny się w niej znaleźć. Dobrze jest wszystkie ubrania kompletować w poszczególne stylizacje bądź komplety – dzięki temu walizka nie pęknie w szwach, kiedy zapakuje się do niej praktycznie cała szafa.

Wśród ubrań, które warto jest zabrać nad morze powinny się znaleźć zarówno rzeczy cieplejszej, jak i te przeznaczone na chłodniejsze dni, deszcz bądź wieczory. Warto więc zabrać zarówno sukienki na lato – cienkie i przewiewne (świetnie sprawdzają się sukienki czy spódnice maxi – te delikatnie się sprawdzą również jako sukienki wieczorowe, dzięki czemu nie trzeba brać dodatkowo eleganckiej sukienki), jak również cieplejszą bluze i kurtkę przeciwdeszczową. Świetnie nad morzem sprawdzają się również lekkie i zwiewne kombinezony – są wygodne, ponieważ nie ma ryzyka, że wiatr podwieje materiał, jak w przypadku spódnicy czy sukienki. Świetnie podkreślają również figurę oraz umożliwiają niespodziewaną aktywność fizyczną – na przykład grę w siatkówkę plażową.

Bluzki

Jeśli chodzi o bluzki damskie to warto jest postawić przede wszystkim na koszulki na ramiączkach i z krótkim rękawkiem. Warto jednak zabrać jedną czy dwie bluzki z długim rękawem – są z reguły cienkie i nie zajmują zbyt dużo miejsca w torbie, a mogą się przydać, kiedy pogoda okaże się być niekorzystna. Pakując się nad morze warto jest zabrać co najmniej 2-3 sztuki bikini. Stroje kąpielowe zazwyczaj często się zmienia, dlatego też warto mieć ich kilka sztuk na zapas, tak aby móc je swobodnie przeprać i wysuszyć podczas pobytu.

Na wyjazd dobrze jest też zadbać kilka par wygodnego obuwia. Należy pamiętać o japonkach czy innych klapkach pod prysznic do pensjonatu czy hotelu. Jeśli mamy taką możliwość dobrze jest zabrać ze sobą także specjalne buty do chodzenia po plaży – doskonale chronią przed zranieniami i gorącym piaskiem.