dziecko

Wśród bogatego asortymentu ubrań dla dziewczynek znajdują się także skarpetki, które oprócz funkcjonalnej części garderoby, stanowią uroczy dodatek do stroju. Nawet najmłodsze dziewczynki lubią się stroić, dlatego pomóż dziecku wzbogacić swój look o wyjątkowe skarpetki dziewczęce.

Dziewczynki kochają otaczać się różnymi odcieniami kolorów, szczególnie różowych i pastelowych. Ładnie dobrana spódniczka z koszulką, czy sukienka, plus eleganckie buciki dla młodej damy, podkreślają dziewczęcy urok. Każda mama wie, jak bardzo pożądane są przez ich pociechy takie dodatki, jak kokardki, falbanki, chusteczki czy frotki do włosów. Takim samym polepszaczem nastroju mogą być skarpetki dziewczęce – wygodne, mięciutkie i utrzymane w miłej dla dziecięcego oka kolorystce. Nie może być mowy o uciskaniu czy drażnieniu stopy szorstką fakturą tkaniny. Musi być też odpowiednio dobrany rozmiar, aby dziecko w ogóle nie czuło ich na stopie. Jedynie bodźce czuciowe, które powinny się pojawić, to wyjątkowa miękkość i ciepło.

Jakie skarpetki dziewczęce wybrać?

Najlepiej, aby skarpetki dobierać do pory roku. Inny, cieplejszy materiał (np. z domieszką wełny) należy kupić na zimowe, chłodne dni, a inny na letnie upały. Stopa nie może się pocić, nawet przy dość intensywnym wysiłku. Jeśli dziecko dużo biega, uprawia jakąś dyscyplinę sportu, powinno mieć skarpetki wykonane z bardzo przewiewnego materiału, nieabsorbującego wilgoci. Część skarpetek posiada stabilizatory na cholewce i śródstopiu, uniemożliwiające przesuwaniu się i marszczenie.

Inne skarpetki założysz dziewczynce do zwiewnej sukienki czy spódniczki – będą one delikatniejsze, z bardzo cienkiego materiału, ozdobione np. kokardką czy cekinami. Z letnimi sandałkami czy tenisówkami stworzą idealną parę, także pod kątem kolorystyki.

Ciekawym rozwiązaniem są też skarpetki dziewczęce z wypustkami antypoślizgowymi, dzięki którym dziecko może chodzić w nich śmiało po każdej domowej podłodze.

Jeśli Twoja córka jest już na tyle duża, że zaczyna zwracać uwagę na swój ubiór, wybieraj skarpetki razem z nią. Jeśli jej się spodobają, z chęcią będzie je zakładać i zacznie zwracać jeszcze większą uwagę na swój dziewczęcy look.