kobieta

Przebarwienia skóry czy trądzik, to problem z którym większość osób czuje się po prostu źle. Często zmiany występują mimo stosowania odpowiedniej diety czy leczenia farmakologicznego, przez co narasta frustracja i złość. Z dużymi problemami nie radzi sobie nawet odpowiedni makijaż? Ale poradzi sobie laser Alma Harmony Pro.

Alma Harmony Pro do walki z trądzikiem

Alma Harmony Pro to laser frakcyjny, który został stworzony do walki z problemami skóry, takimi jak przebarwienia, trądzik pospolity czy też trądzik różowaty. Specjaliści od medycyny estetycznej z Bieńkowscy Clinic polecają Alma Harmony Pro Ipixel Er:Yag – najnowocześniejsze urządzenie tego typu stosowane w medycynie estetycznej. Laser działa na zasadzie emisji wiązki światła, które przedostaje się do skóry na głębokość 3 mm. Wiązka światła o długości 2940 nm wykorzystywana podczas zabiegu gwarantuje bezpieczne, efektywne oraz niewymagające okresu rekonwalescencji leczenia. Eksperci podkreślają, że laser Alma Harmony Pro ma wiele zastosowań, a w placówkach w Bydgoszczy, Warszawie i Częstochowie wykorzystywany jest do:

 • odmładzania skóry,
 • resurfacingu,
 • wygładzania zmarszczek,
 • likwidacji rozstępów,
 • usuwania blizn i przebarwień,
 • zwężania porów skórnych

Jak wygląda leczenie trądziku różowatego laserem frakcyjnym?

Przez zabiegiem z użyciem lasera Alma Harmony Pro Ipixel lekarz bada stan skóry i decyduje o tym, czy pacjent może zostać poddany laseroterapii. Po pozytywnej decyzji wykonywana jest próba laserowa, podczas której dobierane są takie parametry pracy urządzenia, aby zapewnić pacjentowi jak najlepsze efekty i komfort podczas zabiegu. Laser wyposażony jest w system chłodzący, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i nie powoduje oparzeń. Mechanizm działania lasera Ipixel wykorzystuje emisję kilkudziesięciu mikrowiązek, które w sposób kontrolowany penetrują naskórek i skórę właściwą. Dzięki nowoczesnej technologii światło lasera powoduje powstanie wielu mikrourazów w skórze (tzw. pixeli). Te mikroskopijne urazy stymulują skórę do produkcji kolagenu, gdyż światło lasera nie powoduje uszkodzenia zdrowych komórek, które następnie uczestniczą w procesach odnowy komórkowej. Dzięki temu zabiegowi skóra odzyskuje sprężystość, staje się gładka, a efekt jest naturalny i długo się utrzymuje. Działanie lasera Alma Harmony Pro Ipixel można wykorzystać na wielu partiach ciała – twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach. Niekiedy niezbędne jest powtórzenie zabiegu – wynika to jednak z indywidualnych predyspozycji i od rodzaju defektu. Najczęściej zadowalające efekty otrzymuje się po serii 3 do 5 zabiegów z przerwami kilku-, kilkunastotygodniowymi.

Przeciwwskazania do laseroterapii

Niestety, może się zdarzyć, że lekarz nie wyrazi zgody na zabieg, jeśli stwierdzi istnienie przeciwwskazań do zabiegu. Pacjent nie powinien otrzymać pozytywnej decyzji lekarza o przeprowadzeniu zabiegu w następujących przypadkach:

 • nowotwór,
 • choroby ogólnoustrojowe (m.in. cukrzyca, niewydolność nerek),
 • bliznowacenie skóry,
 • przyjmowanie leków światłouczulających, antybiotyków, retinoidów,
 • opryszczka,
 • infekcje skórne,
 • świeża opalenizna.

Eksperci z Bieńkowscy Clinic podkreślają, że po zabiegu laserowym, skórę należy chronić przed działaniem promieni UV. Ponadto dwa razy dziennie powinno się stosować kosmetyki łagodzące i unikać środków zawierających środki podrażniające skórę, takie jak np. alkohol. Więcej informacji na temat lasera frakcyjnego Alma Harmony Pro uzyskać można na stronie internetowej kliniki: www.bienkowscyclinik.pl