dzieci

Kiedy poranki są jeszcze ponure, a na wyraźne promienie słońca nie ma co liczyć, wielu rodziców zaczyna dzień z mieszanymi uczuciami. Wyprawieniu dzieci do szkoły towarzyszą troska i obawa o ich bezpieczeństwo. Co się stanie, jeśli w porę nie dostrzeże ich kierowca samochodu? Jest na to rada. Akcesoria odblaskowe zwiększają widoczność dzieci w na drodze, jednocześnie znacznie zmniejszając ryzyko wypadku. Oto 3 najciekawsze rodzaje odblasków dla najmłodszych.

Gadżety odblaskowe dla dzieci są niezbędne, by uchronić je przed wypadkiem na drodze. Mimo szkolnej edukacji i wkładu rodziców w nauczenie dziecka bezpiecznego poruszania się po drodze, nie wszystkie sytuacje zawsze można przewidzieć. Dobra widoczność to podstawa, by bezpiecznie wrócić do domu. W gadżety odblaskowe warto zaopatrzyć już przedszkolaki, a dla starszaków powinny stać się obowiązkowym wyposażeniem, podobnie jak zimą szalik i czapka.

Maskotki odblaskowe – nieco inny gadżet odblaskowy

Maskotki odblaskowe łączą dziecięcą miłość do pluszaków z troską rodziców o bezpieczeństwo. Posiadają odblaskowe elementy, dzięki czemu doskonale odbijają światło. Łatwo je przyczepić do kurtki lub plecaka. Maskotki odblaskowe to świetny gadżet zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w młodszym wieku.

Doskonały wybór: kamizelka odblaskowa dla dzieci

Zdecydowanie najpewniejszy z gadżetów odblaskowych. Dzięki dużej powierzchni zwiększa widoczność na drodze po zmroku aż 5-krotnie. Dobrze dobranej kamizelki po prostu się nie czuje. Nie krępuje ruchów, jest przewiewna i lekka. Występuje w rozmiarach odpowiednich dla różnych grup wiekowych, można ją bez problemu dopasować na kurtkę czy bluzę. Przy zakupie należy jednak zwrócić uwagę na to, czy mamy do czynienia z certyfikowanym produktem, bo tylko takie kamizelki odblaskowe dla dzieci spełniają wspomniane parametry. – mówi ekspert ze sklepu odblaski24.com.pl. Kamizelka odblaskowa powinna stać się nieodzownym gadżetem odblaskowym dla każdego dziecka, które do szkoły udaje się pieszo lub rowerem. Dla małych rowerzystów godne polecenia są również szelki odblaskowe.

Brelok odblaskowy

Mały gadżet o wielkiej mocy. Mimo skromnych rozmiarów znacznie zwiększa widoczność dzieci po zmroku. Przydaje się zwłaszcza, jeśli mamy w domu małych zapominalskich, którzy mogą wrócić z kamizelką czy odblaskową opaską w tornistrze. Brelok przypinamy raz i możemy spokojnie sami wyruszyć do pracy. Dzięki sporemu wyborowi wzorów i kolorów breloki są lubiane przez dzieci, które z dumą noszą je na swoich akcesoriach szkolnych. Jakie breloki są modne? – Wystarczy rozejrzeć się w tramwaju czy autobusie. Niesłabnącą popularnością cieszą się zwierzątka, kształty geometryczne, pojazdy. Hitem wśród dzieci stały się zawieszki z własnym nadrukiem, które są nie tylko ładne, ale również niepowtarzalne. – dodaje nasz rozmówca odblaski24.com.pl.

Odblaski dla dzieci to bardzo istotne gadżety, których znaczenia często nie doceniamy w codziennym pośpiechu. Akcesoria odblaskowe to niewielki wydatek, dzięki któremu zyskujemy bezcenną świadomość, że nie zaniedbaliśmy bezpieczeństwa i zdrowia swoich dzieci – a to jest przecież dla wszystkich rodziców najważniejsze.