dziecko

Nasze dzieci wracają z podwórka, z boiska czy z wyprawy do lasu w ubraniach, które nie przypominają tych sprzed wyjścia z domu. Czasem nie wiadomo, skąd się bierze błoto na kołnierzykach i kapturach, a plamy z trawy widać na plecach i rękawach. Kiedyś trzeba by załamać ręce, ale dziś sprawa jest znacznie prostsza. Jak w szybki i skuteczny sposób poradzić sobie z plamami na kurtkach, koszulkach i spodniach?

Dzieci, gdy tylko robią coś, co naprawdę lubią, robią to z ogromną pasją i nigdy nie zastanawiają się nad konsekwencjami swoich czynów. Brak zdolności przewidywania to typowa cecha wieku dziecięcego.

Jeśli więc szczególnie mokrą jesienią lub zimą maluchy zaczną szaleć na dworze, biegając po podwórku czy parku, pełnym błota lub podziwiając cudne kolory jesieni w pobliskim lesie, możemy być pewni, że ich ubrania będą całe w błocie.

Latem z kolei z wielkim zacięciem zaczną trenować piłkę nożną, a każde z nich będzie sobie wyobrażać, że jest Lewandowskim, Pazdanem lub Kapustką. Niestety, przy tym nawet przez sekundę nie pomyślą, że białe skarpetki średnio nadają się do biegania po trawie, a białe spodenki po intensywnym kontakcie z murawą, przysporzą wiele kłopotu mamie. Jak pokonać plamy z błota i trawy na dziecięcych ubraniach?

Plamy z błota

Ten rodzaj plam można usunąć tylko na sucho. Ubraniom trzeba pozwolić dobrze wyschnąć. Następnie należy po prostu wykruszyć lub zeskrobać wszystkie większe fragmenty błota, a potem warto sięgnąć po szczoteczkę i wyczyścić nawet najdrobniejsze cząstki. Jeśli mamy do czynienia z białymi ubraniami, szczoteczkę warto zastąpić białym, miękkim chlebem.

Następnie trzeba sięgnąć po Vanish Gold Oxi Aciton i niewielką jego ilość wymieszać z wodą, a potem nanieść na plamę. Po pięciu minutach należy spłukać miksturę i intensywnie przeprać w gorącej wodzie.

Jeśli nadal widać plamy, warto zamoczyć ubranie w gorącej wodzie z dodatkiem Vanish’a. Potem należy je wypłukać i wrzucić do pralki na normalny cykl prania, a do zwykłego proszku dodać jedną miarkę Vanish’a. Wówczas będziemy mieć pewność, że plamy rzeczywiście znikną.

Plamy z trawy

Najczęściej plamy z trawy pojawiają się na koszulkach, spodenkach i skarpetkach młodych adeptów piłki nożnej. Gdy zaczyna się sezon piłkarski na trawiastych boiskach, nasi piłkarze dają z siebie wszystko, co skutkuje zazwyczaj okazałymi plamami.

Jeśli na ubraniach pojawiły się już zielonkawe ślady trawy, to aby spróbować je usunąć, można zastosować najpierw domowe sposoby. Czasami wystarczy użyć niewielkiej ilości denaturatu, przetrzeć nim plamę, a następnie całe ubranie wyprać tak jak zwykle, dodając proszku do prania.

Innym sposobem jest zamoczenie ubrań w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Plamę można dodatkowo potrzeć mydłem, a następnie całość także wyprać. Jeśli jednak to nie pomoże, warto sięgnąć po pewny i skuteczny sposób, jakim jest Vanish. Dzięki zastosowaniu tego środka, znikną wszystkie niechciane plamy, a na następnym treningu strój sportowy będzie wyglądał jak nowy.

Więcej informacji na http://www.vanish.pl/aktualnosci-i-artyku%c5%82y/plaszcze-i-kurtki-wolne-od-plam/