drinki

Po drinki bezalkoholowe sięgają różne grupy konsumentów. Część z nich to kobiety w ciąży, które lubią się delektować słodkimi, owocowymi drinkami, jednak ze względu na zawartość alkoholu muszą z większości z nich zrezygnować. Kolorowe drinki, w których nie ma ani grama alkoholu, są dla nich idealnym rozwiązaniem.

Drinki bezalkoholowe ze sklepu

Choć w internecie pełno jest przepisów na bezalkoholowe drinki, to spora część konsumentów sięga po drinki gotowe. Takie drinki oferowane są w mniejszych opakowaniach, które po otwarciu można wykorzystać do przygotowania maksymalnie dwóch drinków. Wielu producentów zaleca, aby ich drinki po otworzeniu opakowania były rozlane do szklanek wypełnionych lodem, co zapewni drinkom odpowiednią temperaturę i konsystencję.

Na sklepowych półkach można najczęściej znaleźć bezalkoholowe wersje drinku mojito oraz różne wersje pina colady, która w swoim składzie oprócz soku z ananasa i mleczka kokosowego może również posiadać dodatek soku z mango czy innych owoców cytrusowych. Niektórzy producenci sięgają po ciekawe zestawienia smakowe, tworząc z nich kolorowe drinki o właściwościach orzeźwiających.

Co znajdziemy w składzie drinków bezalkoholowych

W najpopularniejszym drinku bez alkoholu znajdują się głównie soki z cytryny i limonki, które zapewniają orzeźwienie. Ich kwaskową nutę łagodzi się dodatkiem aceroli i syropu trzcinowego. W zależności od wersji smakowej w składzie mojito może się pojawić dodatek soku jabłkowego, mięty oraz syropu cytrynowego.

W klasycznej pina coladzie znajduje się kokos i ananas, jednak także ten drink może zawierać domieszkę innych dodatków smakowych. Na półkach sklepowych można również znaleźć drinki bezalkoholowe, które są oparte na ciekawym połączeniu różnych soków owocowych. W zależności od wybranego smaku może się tam pojawić sok z ananasa, pomarańczy, grapefruita czy aceroli. Umiejętne połączenie soków owocowych pomaga w stworzeniu orzeźwiającej i energetycznej kompozycji smakowej.

Jak serwować gotowe drinki bez alkoholu

Drinki bez alkoholu dostępne są w jednorazowych opakowaniach, w zależności od rodzaju drinka i producenta są to albo plastikowe butelki o pojemności około 340 ml, albo tekturowe puszki o pojemności 200 ml. Po otwarciu opakowania zawartość można wykorzystać do przygotowania dwóch drinków.

Przed otwarciem butelki z drinkiem owocowym butelką należy wstrząsnąć, a po otwarciu przelać zawartość do dwóch szklanek. Część producentów zaleca wypełnienie ich kruszonym lodem, aby zapewnić drinkowi odpowiednią temperaturę i konsystencję.

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com