londyn

Wymyślono już wiele sposobów na naukę języków obcych. Różnego rodzaju podręczniki, pomoce naukowe, techniki nauki w szkołach językowych. Nic jednak nie może równać się z nauką na kursach językowych prowadzonych za granicą, w kraju, w którym używa się danego języka.

Kursy języków obcych za granicą — jakie są efekty?

Wymyślono już wiele sposobów na naukę języków obcych. Różnego rodzaju podręczniki, pomoce naukowe, techniki nauki w szkołach językowych. Nic jednak nie może równać się z nauką na kursach językowych prowadzonych za granicą, w kraju, w którym używa się danego języka.

Nieoceniony kontakt z żywym językiem

Dłuższy pobyt za granicą, sam w sobie, nawet bez towarzyszącego mu kursu językowego, pozwala całkowicie zanurzyć się w obcym języku. Chcąc nie chcąc umysł chłonie pewne zwroty, językowe konstrukcje, lub idiomy, o których nie zawsze wspominają podręczniki, ale które są powszechnie używane na co dzień. Co najważniejsze, wiedza ta pojawia się od razu w konkretnym kontekście, utrwalana przez skojarzenia i własne doświadczenia.

Kursy językowe w Anglii organizowane są często w grupach, które składają się z osób pochodzących z różnych krajów. Od momentu przyjazdu przestajemy więc komunikować się we własnym języku, zamiast tego całkowicie przechodzimy na angielski. To sprzyja utrwalaniu świeżo nabytej wiedzy, a także całkowicie pozbawia ‘blokady w mówieniu’, wskazywanej jako jedna z największych przeszkód podczas nauki języka. W sytuacji, gdy rozmowa w obcym języku wymuszana jest przez okoliczności, blokada zostaje automatycznie zniesiona – inaczej nie dowiemy się tego, czego potrzebujemy, nie zrobimy zakupów, nie dojedziemy w wybrane miejsce. Nie są to wymyślone przez nauczyciela scenki, lecz prawdziwe sytuacje, wymagające spontanicznych reakcji. I tak dzieje się siedem dni w tygodniu, w trakcie kursu i w czasie wolnym po nim. Takiej dawki kontaktu z żywym językiem nie doświadczymy podczas żadnego kursu stacjonarnego.

Semestr nauki w kilka tygodni

Na zagranicznych kursach językowych zajęcia prowadzone są przez native speakerów. Żeby nie stracić nic z lekcji trzeba więc być stale skupionym i uważnym. Na początku może wydawać się to trudne, ale z czasem okazuje się, że uczestnicy bardzo dobrze radzą sobie z tak dynamicznym tempemnauki. Dzieje się tak dzięki odpowiedniemu przydziałowi do grup, które organizowane są zgodnie ze stopniem językowego zaawansowania uczestników. W efekcie, jak pokazują statystyki, po kilku tygodniach zagranicznego kursu nabywają oni tyle wiedzy, ile w kraju opanowaliby przez cały semestr nauki.  Więcej o tym można przeczytać na tej stronie http://smiletrips.pl/kursy-dla-doroslych/kursy-angielskiego-za-granica/ Już po pierwszym tygodniu widać znaczną poprawę umiejętności językowych, która motywuje ich do dalszych starań.

Nie tylko nauka

Kursy językowe w Anglii to nie tylko okazja do podszlifowania języka, ale także do zwiedzenia atrakcyjnych turystycznie miejscowości, doświadczenia innej kultury i zwyczajów. Jeśli porównamy ceny organizowanych przez biura podróży wycieczek i koszty kursów językowych okaże się, że kursy dostępne są w porównywalnych cenach. Warto jednak zauważyć, że oprócz wypoczynku w ciekawych miejscach stwarzają one także możliwość znacznej poprawy umiejętności językowych. Zagraniczne kursy wnoszą w życie uczestników jeszcze jedną, istotną wartość: wiele z zawartych tam znajomości przenosi się do normalnego życia i trwa po zakończeniu nauki.