dziecko

Wanienka dla dziecka to jeden z najważniejszych przedmiotów, jakie zwykle znajdują się na liście wyprawkowej. Kąpiel noworodka to szczególny czas dla rodziców, a często także wyzwanie, gdy mają do czynienia z pierwszym dzieckiem. Wanienka dla niemowlaka musi być wygodna, praktyczna i funkcjonalna. Niestety nie zawsze rodzice mają możliwość dowolnego wyboru, choćby ze względu na warunki mieszkaniowe. Niemniej jednak na rynku jest teraz tak wiele pomysłowych rozwiązań, że z pewnością każdy może wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Sprawdź zatem jak wybrać wanienkę dla dziecka i jakie akcesoria do kąpieli będą przydatne na początku.

Akcesoria do kąpieli – mała wanienka

Przy zakupie wanienki trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Po pierwsze miejsce, gdzie będziesz kąpać maluszka jak również to, gdzie wanienka będzie przechowywana. Jeśli nie masz dużej łazienki wybierz mniejszą wanienkę, najlepiej składaną. Jej plusem jest to, że świetnie sprawdzi się podczas wyjazdów. Minusem – nie posłuży maluchowi 12 miesięcy i nie ma odpływu ułatwiającego pozbycie się wody. To jednak nie stanowi większego problemu, bo wanienka jest lekka i łatwiej ją unieść, nawet gdy jest napełniona wodą. Takie wanienki, zwane turystycznymi znajdziesz na przykład na stronie sklepu www.bobomio.pl. Idealnym rozwiązaniem przy braku miejsca jest nadmuchiwana Wanienka Summer. Miękka dmuchana wkładka jest wygodna i można wyregulować jej poziom nachylenia, a stelaż składa się bardzo wygodnie i zajmuje on niewiele miejsca np. pod szafką.

A może duża wanienka z odpływem?

Najpopularniejszy wybór to klasyczna wanienka, którą możesz ustawić na stojaku, na podłodze lub w wannie. Jest przestronna, ma wysokie ścianki i posłuży maluchowi nawet kilkanaście miesięcy. Ważnym kryterium przy wyborze takiej wanienki jest wygodny odpływ wody i możliwość ustawienia jej na stabilnym stojaku. Średni rozmiar klasycznej wanienki dla niemowlaka to 80x50x30 cm. W zależności od producenta, wanienki będą miały dodatkowe funkcje i udogodnienia. My polecamy na przykład klasyczną wanienkę Bebe – jest wykonana z bezpiecznych atestowanych materiałów, dobrze wyprofilowana, ma praktyczny odpływ wody i można dokupić do niej stabilny stojak Jou (źródło: https://bobomio.pl/dla-dziecka/akcesoria-do-kapieli).

Przydatne akcesoria do kąpieli

Rodzice czasem nawet nie wiedzą, że w sklepach dostępne są bardzo pomysłowe i praktyczne akcesoria do kąpieli, które bardzo mogą ułatwić im kąpiel noworodka i sprawić, że będzie ona przyjemnością i relaksem dla całej rodziny.

Wkładka lub hamak do kąpieli dla niemowląt

W tych pierwszych tygodniach, gdy nie masz jeszcze wprawy w kąpieli noworodka postaw na wygodę i bezpieczeństwo. Maluszka można ułożyć wygodnie w wodzie na wkładce do kąpieli marki Beaba. Wówczas niemowlak leży wygodnie i stabilnie na leżaczku, którego materiał dostosowuje się do temperatury wody a po wszystkim schnie błyskawicznie. Podobną funkcję pełni hamak do kąpieli Beaba. Montując go w wanience, kładziesz noworodka na miękkim i wygodnym podłożu i masz dwie wolne ręce by go mydlić i polewać wodą.

Uchwyty na wannę

Uchwyty na wannę to akcesoria do kąpieli również wymyślone przez francuską markę Beaba. Można na nich stabilnie zawiesić przede wszystkim wanienkę Camele’o tej samej firmy. Sprawdzą się, gdy nie masz stojaka, a chcesz by wanienka była zamocowana wyżej niż poziom podłogi. Uchwyty mają regulowaną długość i pasują do większości typów wanien. Łatwo się je montuje i nie zajmują wiele miejsca

Akcesoria do kąpieli z myślą o wygodzie mamy: stojaki do wanienki

Stojak do wanienki uchroni Cię przed bólem pleców podczas kąpieli niemowlaka. Kąpiel odbywa się niemal codziennie i choć tuż po porodzie jest krótka, to z czasem dziecko może bardzo polubić przebywanie w wodzie i będziesz nachylać się nad wanienką nieco dłużej. Przy wyborze stojaka kieruj się jego stabilnością. Najlepiej, jeśli zakupisz stojak dedykowany do wanienki, którą wybrałaś. Wówczas masz pewność, że rzeczy do siebie pasują i będą bezpiecznie stały.

Wybierając wanienkę, warto sprawdzić czy oprócz odpowiednich parametrów można dokupić do niej akcesoria, które ułatwią Ci kąpiel noworodka. Zarówno wanienki jak i akcesoria do kąpieli opisane w artykule możesz kupić na stronie: https://bobomio.pl/dla-dziecka/akcesoria-do-kapieli.