depilacja

Mydło to produkt, którego używa się codziennie, i tak naprawdę ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez tego środka higienicznego. Mydło oczyszcza dłonie i ciało, odświeża i zapewnia miłe uczucie schludności na długi czas. Połowa społeczeństwa wybiera mydła w kostce, połowa natomiast stawia na wygodne mydło w płynie, wyposażone w pompkę lub podajnik. Bez względu na preferencje użytkowników, warto bliżej przyjrzeć się produktom, takim jak mydło naturalne lub mydło ręcznie robione.

Mydło hand made – Jaka jest jego przewaga nad tradycyjnym?

Produkty higieniczne wykonywane ręcznie zyskują coraz większą popularność. Klienci chętnie wybierają wyroby hand made, bo kojarzą się ona z dużą dokładnością produkcji i dbałością o detale. Podczas gdy większość mydeł dostępnych na konkurencyjnym rynku, powstaje podczas produkcji masowej w fabryce, każde mydło ręcznie robione, przygotowuje się z dużym zaangażowaniem i pietyzmem. Każda kostka jest inna i każda pełna wartościowych, cennych składników. Mydła wykonywane ręcznie są często o wiele zdrowsze i bezpieczniejsze niż tradycyjne mydła z fabryki. Do mydeł „fabrycznych” dodaje się nierzadko szkodliwą chemię i parabeny. Do mydła hand made można dodać naturalne, zdrowe składniki, które posiadają dodatkowo szereg innych funkcji. Mogą nawilżyć dłonie i ciało, regenerować skórę, a nawet przywrócić jej dawną gładkość.

Mydło ręcznie robione może zawierać cenne składniki, takie jak:

  • naturalne oleje np. olej makadamia, olej ze słodkich migdałów, kokosowy lub z awokado,
  • ekstrakty roślinne np. eukaliptus, zielona herbata, hibiskus,
  • aktywne składniki i minerały np. węgiel, różnokolorowe glinki, olej konopny, gliceryna,
  • części roślin np. żywe, kolorowe kwiaty, listki i nasiona.

Warto wspomnieć, że wszystkie te surowce mają bardzo dobry wpływ na wygląd oraz urodę. Potrafią dogłębnie nawilżyć i odżywić skórę, dlatego regularne stosowanie mydła hand made z takimi składnikami, będzie niosło zdumiewające efekty. Mydło ręcznie robione ma jednak także inne zalety. Warto zwrócić uwagę, chociażby na wygląd takiego produktu, który często pozostawia w tyle mydła tradycyjne.

Nie tylko szara kostka

Mydło ręcznie robione może występować w licznych kolorach, kształtach i wielkościach. Tak naprawdę wszystko zależy od manufaktury, producenta lub wytwórcy. Na rynku łatwo znaleźć przepiękne mydła ręcznie robione, które zachwycają zarówno działaniem, jak i wyglądem. Producenci chętnie wykorzystują wyżej wymienione oleje, ekstrakty i składniki, a mydła hand przez nich wytwarzane rozpieszczają wszystkie zmysły. Co ciekawe, mydła ręcznie robione mogą być dedykowane różnym częściom ciała. Mydło różane doskonale usunie zaskórniki z twarzy, mydło awokado nawilży skórę, a czarne mydło z Aleppo lub ręczne wytwarzane mydło z olejem laurowym zatroszczy się o kondycję włosów oraz skóry głowy. Czas więc zapomnieć o szarych kostkach, które zalegają na umywalce i po krótkim czasie tracą swój urok. Warto wybrać ulubione mydło ręcznie robione, aby przekonać się, czym różni się od dobrze znanej szarej kostki, i dlaczego warto sprawdzić, w czym tkwi jego potencjał.