paznokcie

Jeśli jesteś początkująca w kwestii używania żelu do paznokci, mnogość informacji może Cię przytłoczyć. Zrozumienie koncepcji jego działania i sposobu używania nie jest trudne. Wymaga jednak podstawowego zapoznania się z ich rodzajami oraz umiejętności ich rozróżniania.

Dlatego przedstawiamy Ci krótki poradnik, po przeczytaniu którego zrozumienie ekspertów, blogerek, a nawet Twoich koleżanek obeznanych z tematem, nie będzie już stanowiło problemu! Od dziś będziesz wiedzieć, czym jest ten popularny i nieoceniony żel do paznokci.

Historia żelu do paznokci – jak to się zaczęło?

Historia żelu do paznokci sięga już 1982 roku, kiedy na rynku pojawił się pierwszy system żelowy. Od razu podbił serca stylistów i kobiet w USA, a następnie na całym świecie. Dziś mija 37 lat od tego momentu, a żel do paznokci nie wychodzi z mody! Nic też nie zapowiada, aby miało się tak stać w najbliższym czasie.

Tak wielka popularność, jaką przez lata zdobywał żel do paznokci, świadczy o jego świetnych właściwościach. Kobiety na całym świecie chwalą go za niezwykłą wytrzymałość bez konieczności poprawek nawet do kilku tygodni. Sama musisz przyznać, że rekomendacja milionów osób na całym świecie to chyba wystarczający powód do tego, żeby go wypróbować?

Po co używać żelu do paznokci?

Jeden powód już znasz – jest bardzo wytrzymały. Dzięki niemu Twój manicure wytrzyma bez skaz nawet 4 tygodnie. Żel do paznokci to idealny wybór nie tylko na wakacje lub większe wyjścia, ale także na co dzień. Codzienne obowiązki domowe wymagają szczególnych rozwiązań, a to jest najlepsze!

Po drugie – żel do paznokci wykorzystasz też do ich przedłużenia. Możesz wykorzystać go na tipsie, ale równie dobrze zrezygnować ze sztucznych paznokci i przedłużyć własne samym żelem. Wykorzystanie go jako bazy Twojej stylizacji jest z kolei idealnym pomysłem na wzmocnienie naturalnej płytki.

Żel jednofazowy i trójfazowy – czym to się różni?

W tym miejscu zaczynamy mówić o kwestiach czysto technicznych – o tym, jak działa żel do paznokci jednofazowy, a jak dwufazowy. Pierwszy z nich to tak zwany spec od wszystkiego. Służy on zarówno jako baza, buduje paznokcie oraz je nabłyszcza. Dzięki temu jesteś w stanie za pomocą jednego produktu wykonać aż 3 kroki swojego manicure`u.

Żel do paznokci trójfazowy ma nieco bardziej ograniczone zastosowanie. Zaliczymy do tej grupy żele bazowe, budujące oraz nabłyszczacze. Z tym zastrzeżeniem, że nie będą mogły one być używane zamiennie. W tym przypadku każdy z nich ma inne zadanie i jest odpowiedzialny za coś innego.

Kolorowe żele czy lakiery hybrydowe?

Wykorzystując żel do paznokci jedno- lub dwufazowy, możesz dodatkowo wybrać sposób na ozdobienie paznokci kolorem. W tej kwestii masz pewną dowolność, ponieważ możesz się zdecydować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest użycie kolorowego żelu, a drugim kolorowego lakieru hybrydowego.

Tak naprawdę wybór zależy od Twoich preferencji. W dzisiejszych czasach wszystkie odpowiedniki kolorowych żeli znajdziesz także w wersji hybrydowej. Dlatego nie musisz się kierować kolorem, który najbardziej Ci odpowiada, a sposobem stylizacji, jaki najbardziej lubisz!

Co to jest akrylożel i czy to rodzaj żelu do paznokci?

Na koniec dodamy kilka informacji o akrylożelu. To produkt, który łączy w sobie plastyczność żelu i wytrzymałość akrylu. Dzięki temu świetnie się sprawdza jako produkt do przedłużania płytki lub jej nadbudowy. Nie wymaga przemywania – kolorowy żel do paznokci nakładasz bezpośrednio na niego.

Akrylożel wymaga jednak większych umiejętności, dlatego na początek polecamy wypróbować tradycyjny żel do paznokci. Masz już podstawową wiedzę na jego temat, zatem pozostaje tylko wykorzystać ją w praktyce!