olej magnezowy

Aktualnie wiele osób korzysta z innowacyjnych sposobów leczenia się, gdyż dzięki temu zapewniają sobie zdrową formę. Wykorzystuje się specyfiki, których wcześniej nie brano pod uwagę, doceniając ich prozdrowotne działanie. Jedną z takich substancji jest aplikowanie magnezu przez skórę. Warto poznać informacje o tym produkcie, gdyż z pewnością skłonią one do jego zakupu.

Właściwości olejku magnezowego

Absorbowany poprzez skórę olejek magnezowy przywraca właściwe poziomy magnezu w organizmie o wiele szybciej, aniżeli w formie doustnej.
Taka suplementacja dobrze się wchłania, omijając układ pokarmowy. Specyfik ten jest w 100% przyswajalny, co oznacza, że nie można go przedawkować. Poprzez skórę można dostarczyć niezbędną, dzienną dawkę magnezu, uzupełniając tym samym jego niedobory. Stosowanie olejku zastąpi szkodliwe dezodoranty. Olejek magnezowy ma przeciwbakteryjne działanie, a 10 psiknięć pod pachy odpowiada 4 tabletkom  50 mg. To najczystsza solanka wydobywana z głębokości 1600 – 2000 metrów z dna starożytnego, holenderskiego Morza Cechsztyńskiego. To właśnie czystość i naturalna postać olejku są kluczowe przy zastosowaniu formy płynnej magnezu.

Działanie olejku magnezowego

Olejek magnezowy, stosowany bezpośrednio na skórę, eliminuje skurcze, bóle i stany zapalne. Działa natychmiastowo, odprężając mięśnie i nadając im zwiększonej siły i wytrzymałości. Co więcej, preparat ten usuwa zmęczenie i stres. Wyciąga kwas mlekowy z mięśni i stawów, wzmacniając przy tym kości. Zwiększa energię, w związku z czym powinni z niego korzystać sportowcy, a także osoby wykonujące ciężką pracę, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Olejek magnezowy to naturalny antydepresant. Działa też odmładzająco na skórę, usuwając metale ciężkie z organizmu. W celu zwiększenia dobroczynnych właściwości zaleca się stosować kąpiele magnezowe, co pozwoli utrwalić uzyskiwane efekty. To najlepsze gwarancja tego, iż nasz organizm całkowicie się zregeneruje. Magnez to jeden z ważniejszych pierwiastków organizmu, także warto go suplementować w tak interesującej formie.

Materiał przygotowany we współpracy z Biowitalni.pl