kobieta zimą

Choć wiele z nas myślami wybiega do wiosny, to wciąż możemy obserwować ciekawe zimowe kreacje. Jak prezentują się modowe tendencje w sezonie zimowym? Sprawdźmy, co przygotowali nam kreatorzy mody.

Obecny sezon nie wyróżnia się w sposób znaczący względem poprzedniego jesienno-zimowego okresu. Projektanci powielają bezpieczne rozwiązania, kolejny raz promując puchówki, folkowe sukienki, czy kożuchy.

Co nowego w 2017?

Wśród bezsprzecznych nowości i bezapelacyjnych must have’ów obecnego zimowego sezonu są kożuchy. Ciepłe, przyjemne w dotyku i co najważniejsze niezwykle modne. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie grubego i mięsistego ubioru w górnej części garderoby z odsłoniętymi nogami lub brakiem nakrycia głowy. Taki styl zwany jest „pół na pół” i robi prawdziwą furorę na najbardziej prestiżowych wybiegach świata.

Wzory i kolory zimy 2017

Wciąż króluje czerwień. Jest to absolutnie najmodniejszy kolor sezonu. Bogate barwy i odcienie czerwieni przyozdabiają suknie, płaszcze, koszule, garnitury, żakiety. Doskonale sprawdzi się również srebro oraz czekoladowy brąz. Na wybiegach możemy zaobserwować jednak bardziej zróżnicowane, ale i stonowane kolory: zieleń, żółć, pudrowy róż, czy musztardowy i brzoskwiniowy.

Wśród wzorów powinniśmy skupić się na kracie i florystycznych wzorach, których pełno na swetrach, sukienkach i koszulach. Lekka skóra to wciąż jeden z najbardziej trafionych materiałów, zwłaszcza w długich i dopasowanych płaszczach.

Jakie założymy dodatki?

Czym byłby zimowy sezon bez stylowego nakrycia głowy? Obecnie rekordy popularności biją futrzane czapy, a w przypadku bardziej szykowanego ubioru sprawdzą się nieśmiertelne kaszkiety i berety. Wśród biżuteryjnych dodatków wciąż prym wiodą chokery, żaboty, kokardy i wstążki, nadające szczypty ekstrawagancji oraz ekscentryzmu.

Chcesz poznać więcej zimowych trendów w modzie kobiecej? Wejdź na rozbudowaną platformę modową Sellektor, na której znajdziesz agregator i wyszukiwarkę najlepszych ofert sklepów internetowych oferujących odzież.